Росіяни замінували дамбу Каховської ГЕС – Зеленський

23

Наслідки підриву можуть виявитися катастрофічними.

Росіяни замінували дамбу Каховської ГЕС.  Фото: @zerkalo_io / telegram

Низка катастрофічних наслідків у разі підриву гідроспоруд Каховської ГЕС передбачив президент України Володимир Зеленський. Про те, що росіяни заклали вибухівку, раніше повідомляли експерти американського інституту вивчення війни. Такого ж висновку дійшла й українська розвідка: росіяни замінували дамбу та замінили на станції персонал.

Росіяни замінували дамбу: катастрофічний результат

Президент України звернувся до Євроради. У відеозверненні він розповів, що росіяни готують масштабний теракт та закликав європейців направити на ГЕС спостерігачів. За словами Зеленського, є чіткі підтвердження того, що росіяни замінували агрегати та греблі Каховської ГЕС. Підрив спричинить безпрецедентну катастрофу на півдні країни.

Дамба перекриває Каховське водосховище. У ньому знаходиться понад 18 млн. кубометрів води. Під водою опиняться до 80 населених пунктів, включаючи Херсон. Постраждають десятки тисяч людей. Володимир Зеленський розповів, що із території ГЕС вивезли українських співробітників. Там тепер перебувають лише громадяни Росії.

Каховське водосховище забезпечує питною водою населення південних територій країни. Саме звідти на Запорізьку станцію надходить вода для атомних реакторів. Тобто буде створено чергову передумову для ядерної катастрофи.

Навіщо підрив потрібен Росії

На думку експертів, РФ готується втратити анексовані території півдня України, зокрема Крим. “Північнокримський канал у разі підриву греблі просто припинить своє існування”, – зазначив Володимир Зеленський. Вода перестане надходити на острів.

Звинувативши в теракті диверсантів ЗСУ, керівництво РФ зможе виправдати свій відступ із Херсонської області. Зараз звідти вже евакуйовано цивільне окупаційне керівництво, влада агітує пересічних українців залишати регіон та організовує вивезення людей.

Військові експерти вважають, що затоплення Херсонщини допоможе армії РФ виправдати відступ та «зберегти обличчя». ЗСУ активно просуваються на південь. Аналітики не виключають, що українській армії вистачить сил дійти і до Криму.

Читайте також:  Запорізька АЕС: голова МАГАТЕ "вкрай стурбований"

Росіяни замінували дамбу: наслідки для Європи

У своєму зверненні Володимир Зеленський наголосив, що від безпеки Каховського водосховища залежить не тільки ситуація всередині України. Країна до захоплення росіянами території ЗАЕС була одним із великих постачальників енергії до Європи. Окупація Запоріжжя та атаки РФ на інфраструктурні об’єкти звели можливості енергоекспорту нанівець.

За словами президента України, щоб ситуація не погіршала, необхідно негайно направити до Каховки міжнародних спостерігачів. Наступний крок — повернення на станцію українського персоналу та розмінування греблі та енергоагрегатів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я