Іранські протестувальники ігнорують попередження КСІР

41

Журналісти вимагають звільнення своїх колег, а правозахисні організації повідомляють про арешти активістів та студентів.

Іранські протестувальники ігнорують попередження КСІР.

Іранські студенти не звернули уваги на попередження Корпусу Стражів Ісламської революції та ополчення «Басидж». Згідно з ним, повстанці мали розійтися по домівках до неділі. Іранські протестуючі ігнорують попередження, за цим пішли заходи у відповідь з боку поліції та ополчення «Басидж».

Іранці з усіх верств суспільства почали протести після смерті 22-річної Махси Аміні під вартою в поліції вдач. Дівчина була заарештована за одяг, який визнали неналежним.

Те, що почалося як обурення смерті Аміні 16 вересня, стало найсерйознішим випробуванням для правлячого режиму з часів революції 1979 року. Деякі протестувальники закликають до смерті верховного лідера аятоли Алі Хаменеї.

Іранські протестувальники ігнорують попередження КСІР.  Протести в Ірані стали серйозним викликом правлячому режиму.  Фото: Ryan S. Thomas / shutterstock.com

Командувач Революційної гвардії Ірану Хоссейн Саламі дав жорстке попередження, згідно з яким протестувальники мають якнайшвидше розійтися по домівках. Субота мала стати останнім днем ​​протестів.

Проте зіткнення продовжуються. Студенти повстали по всій країні, їм протистоїть поліція з охорони громадського порядку та сили ополчення “Басідж”.

Сили безпеки намагалися заблокувати студентів усередині університетських корпусів. Вони застосовували сльозогінний газ і в деяких випадках били протестувальників.

HENGAW, організація, яка висвітлює порушення прав людини в іранському Курдистані, зробила заяву. Згідно з ним, сили безпеки відкрили вогонь по студентках університету у місті Санандадж.

Іранські протестувальники ігнорують попередження КВІР: журналісти вимагають звільнення колег

Загалом понад 300 іранських журналістів вимагали звільнення двох колег, які утримуються у в’язницях за висвітлення ситуації з Аміні. Це було написано у заяві, опублікованій іранською Etemad та іншими газетами у неділю.

Ці арешти відповідають офіційній версії про те, що за заворушеннями стоять закляті вороги Ірану. Серед них — Сполучені Штати, Ізраїль та інші західні держави.

Читайте також:  Корейці звинуватили уряд Сеула в трагедії на Хелловін

За даними правозахисних груп, за останні шість тижнів затримали не менше 40 журналістів, і їхня кількість зростає.

Студенти та жінки спалювали свої хіджаби, коли протестувальники закликали до падіння Ісламської Республіки. Іранський чиновник заявив у неділю, що істеблішмент не має наміру відмовлятися від обов’язкового носіння чадри. Проте він проявить «мудрість» щодо примусового виконання.

«Штаб не відступить від своєї позиції», — заявив веб-сайту Khabaronline Алі Ханмохаммаді, представник штабу зі сприяння чесноті та запобіганню пороку. «Однак наші дії мають бути мудрими, щоб не дати ворогам привід використовувати це проти нас» — каже Ханмохаммаді.

Але натяк на компроміс навряд чи задовольнить протестувальників. Більшість вимог повсталих не обмежуються зміною дрес-коду, вони закликають до кінця клерикальної влади.

У результаті спікер парламенту Мохаммад Бакер Калібаф заявив, що люди мали рацію, закликаючи до змін. Вони задовольнять вимоги протестувальників. Але це станеться лише тоді, коли вони дистанціюються від «бунтівників».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я