Рух суховантажів із зерном припиняється з 30 жовтня

13

Україна більше не зможе відправляти продовольство через вихід Росії із «зернової угоди».

Рух суховантажів із зерном припиняється

На сьогоднішній день, неділя, 30 жовтня, домовленості про безпечний прохід кораблів із продовольством із портів України через Чорне море не досягнуто. Отже рух суховантажів із зерном припиняється, а РФ фактично призупиняє «зернову угоду».

Раніше Кремль прямо заявив про зупинення зернової угоди, мотивуючи своє рішення атакою безпілотних апаратів на кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастополі.

Рух суховантажів із зерном припиняється через відмову Росії від зобов'язань щодо «зернової угоди».  Фото: Igor Strukov/shutterstock.com

Поки що СКЦ не погодив рух завантажених кораблів з українських портів, а також прибуття порожніх суден для завантаження з інших країн. Згідно з чинною угодою в суботу з України пішли 5 кораблів, прийшли — 4 судна.

Ситуацію буде розглянуто на засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй у понеділок, 31 жовтня. Він проходитиме з ініціативи Росії. Київ, у свою чергу, висунув звинувачення на адресу Москви щодо порушення умов «зернової угоди».

Рух суховантажів із зерном припиняється, Зеленський вимагає реакції Заходу

Президент України Володимир Зеленський різко відреагував на заяви Кремля про безстрокове призупинення зернової угоди. Через це припинився експорт продуктів з України, які необхідні для подолання продовольчої кризи.

Він вважає, що рішення припинити участь в угоді є лише логічним завершенням процесу, який Кремль розпочав ще у вересні. За словами лідера України, Росія йде на загострення кризи вже давно. За минулі півтора місяці на маршруті продовольства з України накопичилося вже майже 200 кораблів. На їхньому борту знаходяться зернові, які можуть врятувати від голоду 7 млн ​​людей.

Затримка у постачанні складає вже близько 3 тижнів. Через це країни Африки та Азії можуть постраждати від чергової хвилі нестачі продовольства.

Зеленський вважає, що кілька людей у ​​Москві не можуть ухвалювати рішення про те, чи зможуть завтра поїсти хліб люди в Єгипті чи Бангладеш.

Читайте також:  Війна України. Підсумуємо основні події на вечір 9 вересня

У свою чергу, Єврокомісія заявила, що учасники зернової угоди не повинні в односторонньому порядку приймати рішення про постачання продовольства. “Зернова угода” вже показала свою ефективність, і її припинення буде критичним для споживачів у багатьох країнах світу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :