“Медуза”: референдуми про приєднання до РФ відклали на невизначений термін

29
війна в Україні

За словами джерел «Медузи», причиною відмови від референдумів став наступ українських військ

Російська влада відклала на невизначений термін проведення так званих референдумів про приєднання до Росії підконтрольних російським військовим територіям України. Про це повідомляє “Медуза” з посиланням на джерела, близькі до Кремля.

Офіційно дати референдумів не були призначені, хоча підготовка до них велася. Ще кілька днів тому голова виконкому “Єдиної Росії” Андрій Турчак пропонував провести голосування 4 листопада – цього дня у Росії відзначається День народної єдності. Проте кілька днів тому українські військові розпочали успішний наступ у Харківській області. За словами джерел “Медузи”, саме цей наступ став єдиною причиною відмови від референдумів.

Голосування передбачалося провести у Луганській та Донецькій областях (Росія вважає ці території незалежними державами – “ЛНР” та “ДНР”), а також у Херсонській, Запорізькій та Харківській областях. Тільки територія Луганської області при цьому зараз залишається повністю під контролем Росії, в інших областях йдеться про частину території (з Харківської області російські війська внаслідок українського наступу виведені майже повністю).

Джерела “Медузи” наголосили, що пов’язані з Кремлем політтехнологи, які працювали в Харківській та Запорізькій областях, були поспішно відкликані до Росії: “Надійшов наказ їхати додому”. У Херсонській області російські політтехнологи поки що залишаються. Представник місцевої окупаційної адміністрації Кирило Стремоусов при цьому ще кілька днів тому говорив, що референдум пройде пізніше, ніж планувалося, через українське наступ – воно йде і в цій галузі, хоча на даний момент не настільки успішно, як у Харківській.

За інформацією “Медузи”, на самому початку війни у Кремлі були впевнені, що зможуть анексувати нові території вже у квітні, проте перебіг воєнних дій змусив перенести передбачуване голосування спочатку на вересень, а потім на листопад. Стверджується, що офіційно про дату 4 листопада мали оголосити наступного тижня, проте тепер “ці плани поставлені на стоп”. У Кремлі тему референдумів та публікацію “Медузи” поки що не коментували.

Читайте також:  Бундестаг обговорює вибухи у "Північному потоці"

Україна та країни Заходу раніше заявляли, що в жодному разі не визнають підсумки референдумів та можливу анексію територій. Серед цілей так званої спеціальної військової операції відторгнення від України територій також не називалося, однак у Кремлі неодноразово говорили, що долю українських територій, окупованих Росією, мають “вирішувати жителі”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я