Україна отримала машину для розмінування Armtrac 400

29

Вона коштує майже півмільйона доларів.

Україна одержала машину для розмінування.  Фото: U24.gov.ua

Україна отримала машину для розмінування Armtrac 400. Вона призначена для розчищення шляхів через мінні поля та має моторизовану систему для підриву снарядів.

Найближчим часом українська влада розраховує придбати ще мінімум один ротор. Вони потрібні для розчищення звільнених територій у Донецькій, Харківській, Київській та Сумській областях, де після російської окупації залишилося багато наземних мін.

Україна збирає кошти на ще одну машину для розмінування

Україна прийняла постачання своєї першої машини для розмінування Armtrac 400. Віце-прем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації країни Михайло Федоров заявив, що наразі йде збір коштів на ще один ротор.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський створив ініціативу UNITED24 для залучення пожертв з усього світу. Частину зібраних коштів було витрачено на купівлю Armtrac 400 для Харківської області, яку у вересні ЗСУ звільнили від російської окупації і де зараз найбільше скупчення замінованих територій.

З моменту вторгнення у лютому російська армія використовувала або використовує наземні міни у чотирьох українських областях: Донецькій, Харківській, Київській та Сумській.

Оцінити збитки від наземних мін під час бойових дій практично неможливо, заявили раніше в організації Human Rights Watch. Провести об’єктивне розслідування, щоб підрахувати втрати та гуманітарні наслідки, можна буде лише після закінчення війни.

Україна отримала машину для розмінування за 500 тисяч доларів

Машину для розмінування Armtrac 400 розробили та виготовили у компанії Armtrac, що базується недалеко від Кембриджу (Англія). Керуючий директор Стівен Браун повідомив, що Київ уперше виявив інтерес до неї ще у квітні.

Читайте також:  Зеленський застерігає від "символічних дій" окупантів

У вересні Armtrac 400 доставили до Польщі. У жовтні вона прибула до України. Браун також приїхав до Києва, щоби на місці навчити близько семи українських саперів для її використання.

Триметрова Armtrac 400 дозволяє розчищати 2400 квадратних метрів за годину на глибині до одного метра. Машина може знешкоджувати міни вагою 10 кілограмів. Вона обладнана броньованою та звуконепроникною кабіною, але для більшої безпеки оператора керувати їй можна з відстані до 800 метрів.

Україна купила Armtrac 400 за 491808 доларів.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я