У Казані п’яних мобілізованих тримають у клітках

20

У підготовчому центрі тих, хто провинився, тримають у клітинах.

У Казані п'яних мобілізованих тримають у клітках.  Фото: ANURAK PONGPATIMET/shutterstock.com

У російських ЗМІ та соцмережах з’явилися шокуючі кадри з підготовчого центру для мобілізованих до «Казані Експо». Там видно, що п’яних мобілізованих тримають у клітках, своєрідних «мавп’яках». Керівництво та майбутні солдати не бачать у цьому нічого поганого і діють «за статутом».

У пункті збору, звідки татарстанські мобілізовані мають вирушити на війну в Україні, вигадали дивний спосіб боротися з бешкетниками. Прямо в залі експо-центру поставили велику клітку в людське зростання, де порушники відбувають покарання.

Алкоголь, за свідченнями самих мобілізованих, їм потай передають родичі: з ними можна бачитися регулярно.

В інтерв’ю Business-gazeta один із мобілізованих розповідає, що це була гауптвахта для пияків. За його словами, клітина працює як витверезник: порушників поміщають туди на різний термін. Їх там годують, напувають, там же вони ночують. Чи беруть участь ті, хто завинив у підготовчих заходах, не уточнюється.

Ставлення, за свідченнями очевидців, є «людським». Пияків, що розкаялися, випускали і «навіть» давали їм звільнювальні. Проте мешканців Казані таке ставлення обурило.

Чому п’яних мобілізованих тримають у клітках

У відповідь на запити громадськості депутат Держради Татарстану Альмір Міхєєв пояснив, що у пункті підготовки мобілізованих діють закони військові, а не цивільні. За його словами, командири перебувають у правовому полі, хоча з боку покарання виглядає принизливим.

«По-людськи я розумію і тих, і інших. Але це армія тут не по-людськи, а за статутом», — передають його слова місцеві ЗМІ.

Читайте також:  Українці знімали пропагандистські сюжети для росЗМІ

Справді, закон про утримання військовослужбовців на гауптвахті існує.

Він визначає правила, що діють для тих, хто завинив, та умови їх утримання. Наприклад, “штрафників” мають щодня виводити на прогулянку, проводити з ними стройові заняття. Спати вдень не можна, бачитися з відвідувачами теж, у туалет лише з супровідним. Зате іноді можна читати журнали.

Закон не прописує, як саме має виглядати камера гауптвахти, на чому мають спати військовослужбовці тощо. Там сказано лише про дотримання чистоти, температури повітря та видачу постільних речей.

Чи дотримуються всі пункти правил у «Казань Експо» можливим неможливо. Проте військові коменданти діють згідно із законом, хоча форма виконання вражає звичайного глядача.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я