У Херсоні зникло світло, РФ сказала, що це «теракт»

22

На підконтрольній Росії частині Херсонської області перебої з електрикою.

У Херсоні пропало світло, РФ сказала, що це теракт.  Фото: tkyszk/shutterstock.com

Місцеві ЗМІ повідомляють, що у Херсоні зникло світло. Також перебої спостерігаються в інших містах Херсонщини. Українкисі медіа заявляють про те, що російські венні нібито знищують ЛЕП. Російська сторона заявила, що це наслідки якоїсь «диверсії» на лініях електропередач.

У Херсонській області України частково підконтрольній Росії зникло світло та водопостачання (воно зав’язане електрикою). Українські ЗМІ називають винуватцями цього російських військових, які нібито «спеціально валять стовпи для того, щоб не було світла». Російська сторона не називає винуватців, але заявляє, що на лініях електропередач в області відбулася така собі «диверсія».

Першими про перебої почали повідомляти місцеві паблики Херсона. Із відключенням електроенергії зіткнулося близько 10 населених пунктів у Херсонській області. Серед них Козацьке, Берислав, Камишани, Білозерка та ін. У самому Херсоні електрика зникла «у всіх районах», за інформацією Херсонобленерго.

У Херсоні зникло світло: російська сторона стверджує, що це диверсія

Російські державні ЗМІ повідомили, що відбулася диверсія на лініях електропередач між Бериславом і Каховкою. За їхніми заявами, диверсанти пошкодили опори ЛЕП.

Одна з основних ГЕС регіону теж зазнала обстрілів трохи раніше.  Фото: Oleksii Vasco/shutterstock.com

«Магістральна лінія електропередачі на Херсонщині виявилася пошкодженою внаслідок дій диверсантів», повідомило агентство Інтерфакс.

Раніше Росія також повідомляла, що ЗСУ завдали ракетних ударів по Каховській ГЕС.

Українські паблики з посиланням на слова анонімних очевидців передають версію про те, що це російські військові самі знищують інфраструктуру.

«У місті Берислав орки [так называют российских оккупантов — прим.ред.] спеціально валять стовпи для того, щоб не було світла. У Козацькому теж немає світла», — повідомляє місцевий Telegram-канал «***** Херсон», посилаючись на повідомлення мешканців області.

Перевірити повідомлення обох сторін на справжність неможливо в умовах війни.

Читайте також:  Акція проти війни в Україні перед Кельнським собором

Через обстріл ГЕС з боку Росії, перебої з електрикою спостерігаються і в решті України. Влада там закликає громадян економити електроенергію, а мер Києва навіть заявив про можливу евакуацію евакуації міста, якщо обстріл продовжиться. Якщо електромережа буде повністю пошкоджена, населенню доведеться залишити місто.

Читайте також:

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я