Росія: Бахмут захоплений

35

Битва за Бахмут вважається найтривалішою і кровопролитною під час війни Росії в Україні. Російська сторона стверджує, що відвоювала практично зруйноване місто.

 

Росія: Бахмут захоплений

Бахмут захоплений: Росія оголосила битву за місто завершене і повідомила про повне захоплення міста на сході України. ПВК «Вагнер» повністю захопила Бахмут за артилерійської та авіаційної підтримки російських збройних сил, оголосило вчора ввечері Міністерство оборони в Москві, повідомляє інформаційне агентство Тасс.

Раніше голова найманців «Вагнер» Євген Пригожин оголосив про взяття міста, яке кілька місяців зазнавало запеклих боїв і було практично повністю зруйновано. Спочатку не було жодного підтвердження цього з української сторони. Глава Кремля Володимир Путін привітав Вагнер та російську армію.

Бахмут захоплений, але в руїнах

Битва за Бахмут вважається найтривалішою і найдорожчою в агресивній війні Росії, яка розпочалася 15 місяців тому з вторгнення до сусідньої країни. На той час у місті ще мешкало 70 000 осіб, але зараз він в основному лежить у руїнах. Проте Україна не відмовилася від Бахмута, щоб запобігти прориву російських військ далі вглиб країни. Президент Володимир Зеленський наказав не залишати місто, яке має символічне значення.

Бахмут – це основна частина лінії оборони, створеної між містами Сіверськ та Бахмут у Донецькій області після захоплення Росією Сєверодонецька та Лисичанська. Якщо місто справді впало перед окупантами, то перед російськими військами відкриється шлях до великих міст Слов’янськ та Краматорськ. Це наблизить заплановане Росією повне завоювання Донецької області.

Учора Пригожин, у військовій формі та з російським прапором у руках, оголосив про завоювання Бахмута. Водночас він знову розкритикував російське військове керівництво: «Ми воювали не лише зі збройними силами України, а й з російською бюрократією, яка вставляла нам палиці в колеса», – заявив Пригожин у відеоролику. Міністр оборони Сергій Шойгу та начальник Генерального штабу Валерій Герасимов зробили «війну своїм особистим задоволенням». Їхні забаганки та військова бюрократія призвели до того, що «загинуло вп’ятеро більше солдатів, ніж мало загинути».

Читайте також:  Ядерна зброя в Білорусі залишається під контролем Росії

Вимога до Москви

З іншого боку, Пригожин подякував президенту Путіну за надану бійцям «Вагнера» можливість боротися за Росію. Це була «велика честь», наголосив Пригожин, який вважається близькою довіреною особою Путіна. Війська Вагнера допомогли «розгубленої російської армії знову знайти себе». Тепер він хоче залишити Бахмут регулярним військам. За словами Пригожина, Вагнер вів бої за контроль над Бахмутом з 8 жовтня – тепер чекає фаза відновлення підрозділів. Проте Вагнер готовий продовжувати воювати за Росію.

Стосовно візиту президента України Володимира Зеленського на саміт G7 провідних демократичних економік у Японії, Пригожин сказав, що київські війська боролися «хоробро і добре». «Зеленський має передати привіт президенту США Джо Байдену від ПВК «Вагнер», найкращому у світі». Від Москви він зажадав притягнути до відповідальності тих, хто затягував битву за Бахмут, утримуючи боєприпаси, матеріали та бійців.

Як підкріплення для битви Пригожин залучив засуджених злочинців із російських в’язниць. За його словами, для більш швидкого взяття міста знадобилося б у 23 рази більше особового складу та у 27 разів більше боєприпасів. Пригожин також нагадав про численні втрати, не називаючи їх числа. Через великі втрати з обох боків голова найманців назвав бій за Бахмут «м’ясорубкою».

Заступник міністра оборони України: “Ситуація критична”

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр спростувала слова Пригожина у суботу вдень, заявивши, що «важкі бої» у Бахмуті продовжуються. Водночас, вона визнала: «Ситуація критична». Проте українські сили захищають свої позиції і, як і раніше, контролюють окремі промислові та інфраструктурні об’єкти. Спочатку вона не відреагувала на проголошення перемоги російським урядом.

Раніше Маляр заявила, що російські військові перекинули в Бахмут тисячі солдатів як підкріплення і продовжують наступ «з великими втратами, які незрівнянно перевищують наші втрати». Міністерство оборони в Москві також говорило про тяжкі втрати з боку супротивника. Інформація про бойові дії, надана обома сторонами, не може бути перевірена незалежно.

Читайте також:  Росія обстріляла понад 100 населених пунктів України

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я