Коаліція виступила за 16-річний вік для голосування

35

У ході коаліційних переговорів з ХДС СДПН перемогла з цього питання: у Берліні молоді люди повинні мати право голосувати з 16 років. Чорно-червоні хочуть змінити закони найближчим часом.

 

Коаліція виступила за 16-річний вік для голосування

Чорно-червона урядова коаліція СДПН та ХДС хоче якнайшвидше знизити вік для голосування в Берліні до 16 років. Для цього необхідно внести поправки до конституції землі Берлін більшістю у дві третини голосів у Палаті представників. СДПН більше не очікує на принципові дискусії з цього приводу в земельному парламенті: «Проблема вичерпана», – сказав Deutsche Presse-Agentur Олександр Фрайєр-Вінтерверб, представник парламентської фракції з молодіжної політики. “На парламентських виборах 2026 року вік для голосування складе 16 років”.

Нині 16–17-річні підлітки у Берліні можуть голосувати лише на виборах до районних рад. Вік голосування у 16 ​​років на виборах у земельні парламенти вже діє у п’яти із 16 федеральних земель, включаючи Бранденбург.

Фрайєр-Вінтерверб сказав: «Я твердо розраховую, що до цієї пропозиції приєднуватимуться «Ліві» та «Зелені», а також СДПН та ХДС, і що питання буде вирішено до літніх канікул». “Принаймні, закон потрібно ухвалити в першому читанні”.

Багаторічні дискусії про вік для голосування

Спірне питання обговорювали у земельному парламенті протягом багатьох років. Лідер парламентської фракції СДПН Раєд Салех виступав за зниження вікового цензу до 16 років для виборів до Палати представників. Зелені та Ліві підтримали цю ідею. Салех також залучив ВДП на свій бік після виборів 2021 року. Ці чотири партії мали б необхідну більшість у дві третини голосів для ухвалення конституційної поправки. Однак ВДП більше не представлена ​​в парламенті.

ХДС тривалий час виступав проти зниження. “Все змінилося через коаліційну угоду”, – сказала Фрайєр-Вінтерверб. «У цьому плані це те, що ми хочемо вирішити прямо зараз. Ми всі зацікавлені у тому, щоб це сталося швидко». За його словами, єдиною парламентською групою, яка виступає проти цього, є AfD.

Читайте також:  Значна більшість не вважає Німеччину сприятливою для дітей

Депутат від СДПН вважає, що було б правильно зменшити вік голосування до 16 років і для виборів до Бундестагу. «Зрештою, це ті самі молоді люди. Якщо я довіряю їм голосувати за районні збори та Палату представників, то, звісно, ​​вони можуть голосувати і за Бундестаг», – сказав він. «Але для цього потрібна конституційна більшість у федеральному уряді», – сказав депутат від СДПН. “А про це зараз не може бути й мови, сказав він, тому що ХДС нам протидіє”.

На парламентських виборах у Берліні ХДС та СДПН навряд чи матимуть велику вигоду від зниження віку голосування – обидві партії останнім часом демонструють низькі результати у віковій групі до 25 років. Фрайєр-Вінтерверб вважає рішення правильним: «Йдеться про те, щоб робити політику з перспективою», – сказав він. «СДПН – це емансипаційна партія, яка хоче зробити свій внесок у покращення умов життя».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я