Токіо та Сеул вшанували пам’ять жертв ядерного бомбардування в Кореї

18

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда та президент Південної Кореї Юн Сук Йоль разом відвідали меморіал у Хіросімі.

 

Токіо та Сеул вшанували пам’ять жертв ядерного бомбардування в Кореї

Історичний жест примирення: вперше глава уряду Японії разом із президентом Південної Кореї вшанували пам’ять корейських жертв атомного бомбардування США 1945 року в Хіросімі.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда та президент Південної Кореї Юн Сук Йоль разом відвідали меморіал пам’яті десятків тисяч корейських жертв у Парку миру у Хіросімі в рамках саміту G7.

З 1910 до 1945 року Корея перебувала під колоніальним правлінням Японії. Під час війни багато корейців було вивезено до Японії для примусової праці. За оцінками, від 20 000 до 30 000 корейців загинули в Хіросімі та Нагасакі внаслідок вибухів американських атомних бомб.

Зближення між Токіо та Сеулом

Протягом десятиліть корейські жертви у Хіросімі не згадувалися на щорічних церемоніях поминання. Протягом тривалого часу не існувало жодного меморіалу на їхню честь. Для корейців цей виняток був болючим виразом їх дискримінації та маргінального становища в японському суспільстві. Те, що Кісіда відвідав меморіал разом із ним, запам’ятається як «сміливий вчинок» «для підготовки спільного мирного майбутнього», – процитували слова Юна.

Кісіда також назвав спільне відвідування меморіалу у супроводі своїх дружин “значущим для двосторонніх відносин”, повідомило японське інформаційне агентство Kyodo. Після цього Кісіда та Юн зустрілися для політичних переговорів. Обидва домовилися про новий початок складних відносин під час візиту Юна до Токіо у березні. Нещодавно Кісіда здійснив візит у відповідь до Сеула.

Зближення між Токіо і Сеулом відповідає інтересам їхнього спільного безпекового партнера – США, які хочуть зміцнити свої альянси в Азії з прицілом на Північну Корею і Китай, що набирає сили.

Читайте також:  Цілей спецоперації не досягнуто, вважає експерт

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я