Тюрінгія як випробувальний полігон? AfD має шанси на виборах до окружної ради

30

Це не спрацювало ні в бранденбурзькому окрузі Одер-Шпрее, ні в столиці землі Мекленбург-Передня Померанія Шверіні – тепер AfD робить третю спробу протягом кількох тижнів завоювати найвищий муніципальний пост. У Тюрінгії цієї неділі вирішуватиметься питання про те, хто – їх кандидат Роберт Зессельманн чи кандидат від ХДС Юрген Кеппер – протягом шести років керуватиме окружним адміністратором в окрузі Зоннеберг на кордоні з Баварією.

“Увійди в історію і проголосуй за Роберта Зессельмана, першого районного адміністратора AfD”, – особисто рекламує федеральний лідер Аліса Вайдель у передвиборному ролику. Це лише вибори в ландрат, але напружена не тільки AfD. Інші партії з жахом дивляться на округ у Тюрінгському лісі з населенням 57 тисяч осіб.

AfD може створити прецедент

Чи може це стати проривом для ультраправої партії? Чи прокладе це шлях до перемог на виборах та на рівні земель на Сході? Через десять років після свого заснування AfD може створити прецедент – у Тюрінгії, де лідер партії та парламентської фракції Бйорн Хеке класифікується Управлінням із захисту конституції як доведений правий екстреміст та перебуває під наглядом. Зрештою AfD хоче довести, що вона може бути обрана.

Загалом країною АфД нині набирає від 18 до 20 відсотків голосів; у п’яти східних федеральних землях цей показник значно вищий. У Тюрингії, згідно з квітневим опитуванням Insa, АфД стала найсильнішою партією з 28%, випередивши Лівих з 22%. У Саксонії в квітневому опитуванні Insa АфД також була на першому місці з 28 відсотками, випереджаючи ХДС із 25 відсотками, а в Бранденбурзі АфД та СДПН зрівнялися, набравши по 24 відсотки. Вибори у всіх трьох федеральних землях заплановано на 2024 рік.

Читайте також:  Обшук в офісі Європейської народної партії у Брюсселі

Зессельман набрав 46,7 відсотка голосів.

У Зоннеберзі Зессельманн, нині член земельного парламенту та адвокат, набрав 46,7 відсотка голосів у першому турі голосування майже два тижні тому. Оскільки йому не вистачило абсолютної більшості, тепер його чекає другий тур голосування проти Кеппера, який отримав 35,7 відсотка. Політики штатів та федеральні політики настільки стривожені, що Льові, СДПН, Зелені та СвДП закликали підтримати Кеппера.

«Вперше ми маємо шанс взяти на себе політичну відповідальність», – сказав Deutsche Presse-Agentur со-лідер Тюрінгії Штефан Меллер. “Якщо ми переможемо на виборах, ми зможемо довести, що з AfD не настане кінець світу, що Третій рейх не спалахне, а буде навпаки”. За словами Меллера, тоді партія зможе спростувати імідж антиінституційної та нездатної на результат партії.

Заглядаючи у майбутнє на виборах у 2024 році

Ерфуртський політолог Андре Бродоч ставить планку набагато нижче. “Це знаменитий перший раз, який підігріває вибори”, – каже він агентству dpa. Перемога на виборах до окружної ради стане політичним проривом для AfD лише в тому випадку, якщо будуть й інші успіхи, вважає Бродоч. Вирішальними будуть вибори у Тюрінгії, Саксонії та Бранденбурзі наступного року.

Якщо Зессельман стане районним адміністратором у Зоннеберзі, то виникне парадоксальна ситуація: «Насправді у нього мало можливостей для дій. Насамперед, йому доведеться виконувати закони, проти яких AfD голосувала у ландтазі та бундестазі». Відповідно до закону, районний адміністратор очолює районне управління та виконує рішення районної ради – ця посада часто нагадує швидше бізнес-менеджера, ніж народного трибуна. Для Бродоча також існує питання про те, чи окружний адміністратор від AfD не може завдати шкоди при переїзді бізнесу або наймі кваліфікованих працівників, для яких важливий космополітизм.

Читайте також:  Управління захисту Конституції вказує на допомогу правим екстремістам

В останні тижні було багато спроб пояснити зростання AfD по всій країні та у східній Німеччині. Наводилися за приклад постійні сварки партій світлофора СДПН, «зелених» та ВДП у Берліні, хвилювання з приводу так званого закону про опалення, зростаюча кількість біженців. Сюди ж причалив кандидат від AfD Зессельман. Уродженець Зоннеберга, він набрав очки у виборчій кампанії перед першим туром масовою критикою світлофорів, особливо в галузі енергетики та політики щодо біженців.

Образи та хибні новини у виборчій кампанії

В даний час він вивішує гасло “Gestalten statt verwalten!” (Формувати, а не керувати!). Його суперник від ХДС, який із березня є тимчасовим адміністратором району, заперечує: «Надійність замість експериментів! Боротьба йде завзята. Образи та хибні новини циркулюють у соціальних мережах. Цього тижня Зессельман вступив у словесну суперечку з наклейником плакату ХДС. Поліція розслідує цю справу.

Загалом у країні ХДС Тюрінгії, а також Ліва партія прем’єр-міністра Бодо Рамелова, явно відстають від AfD Хеке в опитуваннях. Член районної ради від AfD може погіршити їхнє становище. Політолог Бродоч вказує на проблему демаркації ХДС: «Питання полягатиме в тому, чи вступлять політики ХДС у співпрацю з AfD з окремих питань чи стоятиме брандмауер лідера ХДС (Фрідріха) Мерця».

Він сказав, що деякі місцеві політики ХДС заявили, що вони можуть уявити співпрацю з AfD щодо суттєвих питань на місцевому рівні. Проте лідер партії та парламентської групи ХДС Тюрінгії Маріо Фойгт відкидає таку можливість. Він називає AfD партією поразки та організував підтримку Кепперу.

2024 рік – це не лише вибори у Тюрінгії, а й регулярні місцеві вибори. У Зоннеберзі вибори є позаплановими, оскільки районний адміністратор Ханс-Петер Шмітц (безпартійний), обраний у 2018 році, пішов на пенсію через тривалу хворобу. Рідко який район привертає стільки уваги, як у неділю.

Читайте також:  Екс-президент Німеччини нагнітає ситуацію навколо Китаю

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я