Олексій Навальний отримає премію Ґюнтера Валльраффа

23

Премію буде вручено під час 7-го Кельнського форуму журналістської критики 3 травня.

 

Олексій Навальний отримає премію Ґюнтера Валльраффа

критик Кремля, що знаходиться в ув’язненні, Олексій Навальний отримає цього року премію Гюнтера Валльраффа за свободу преси і права людини. «Я думаю, що Олексій Навальний заслуговує на Нобелівську премію миру за свою беззавітну відданість і самопожертву», – сказав Валльрафф сьогодні в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur у Кельні.

Премія вартістю 5 тисяч євро присуджується Ініціативою «Нахріхтенауфклерунг» (INA) з 2015 року. Серед попередніх лауреатів – засновник Wikileaks Джуліан Ассанж та саудівський блогер та правозахисник Раїф Бадаві.

Як повідомляє Deutschlandfunk, премію буде вручено під час 7-го Кельнського форуму журналістської критики 3 травня. Від імені Навального нагороду отримає його колега та друг Георгій Албуров.

У заяві журі, зокрема, йдеться таке: «Навальний ризикує власним життям заради демократії та прав людини у своїй країні». Особливо своєю журналістською та розслідувальною діяльністю він накликав на себе ненависть президента Володимира Путіна.

Публічність як можливість для Навального

Валльрафф сказав dpa, що в даний час путінський режим намагається вбити Навального у виправному таборі за допомогою поодинокого ув’язнення і нових покарань, переслідувань і підозр у підступному бактеріальному отруєнні. Спочатку його засудили до 9 років позбавлення волі, тепер він має мовчати ще 30 років у неволі за сфабрикованими звинуваченнями в тероризмі.

«Публічність та всесвітнє співчуття до його долі викривають російський режим несправедливості зсередини і є як заохоченням, так і можливо страховкою життя для Навального», – сказав Валльрафф.

Читайте також:  Терор в Ізраїлі: зустріч із мусульманськими об'єднаннями

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я