Залишати дверцята духовки відчиненими після використання: як ще можна економити і залишатися в комфорті

40

В останній рік все актуальніше постало питання про економію різних ресурсів. Жителі Латвії засвоїли низку основних принципів, що допомагають заощадити, а проведене опитування IKEA показало, що 38% людей найбільше намагаються знизити витрати, пов’язані зі споживанням електроенергії. Також багато хто ретельніше планує своє харчування і великі покупки. Інфляція і необхідність економити найсильніше торкнувся середній клас суспільства. Молодь із закінченням опалювального сезону дивиться у майбутнє з оптимізмом, але експерти наголошують, що можливості для зниження споживання ресурсів ще не вичерпані.

Результати опитування свідчать, що після повної викликів зими 14% жителів Латвії все ще не знають, як економити, причому навички економії найчастіше відсутні у наймолодших респондентів (28%), які водночас визнають, що втомилися заощаджувати (43%). Найбільше молоді люди економлять на їжі набагато більше, ніж респонденти у віці 55-74 років.

Найбільша економія досягається за рахунок зниження споживання електроенергії

Опитування показало, що двоє із п’яти мешканців Латвії економлять електроенергію. Експерт з енергоефективності Анрійс Тукуліс у зв’язку з цим згадує латиське прислів’я “візок готуй взимку, а сани – влітку”. Це означає, що про наступну зиму треба думати вже зараз, і не слід забувати про енергоефективність влітку. Це особливо важливо, оскільки реалізація деяких заходів щодо підвищення енергоефективності може тривати більше часу. Наприклад, водонагрівач обов’язково потрібно міняти ще в теплий сезон, а не тоді, коли прийде перший великий рахунок.

“Більшість із нас уже знають, які звички дозволяють ефективніше економити, але важливо вміти їх змінювати. Експерти кажуть, що в середньому потрібно 30-50 днів, щоб нова звичка стала звичайною. Я рекомендую починати з малого. У будь-якому домогосподарстві можна знизити споживання електроенергії Принаймні на 10%, змінивши звички, можна знайти багато способів зробити свій будинок енергоефективнішим і знизити споживання без шкоди для комфорту, можна, наприклад, вимикати прилади, які в цей момент не використовуються, кип’ятити в чайнику рівно стільки води, скільки дійсно потрібно. встановити температуру водонагрівача в межах 55-59 ° C. Все це не впливає на повсякденний комфорт, але заощаджує ресурси”, – говорить Тукуліс.

Читайте також:  4 рекомендації щодо прикраси різдвяного столу, які не вимагатимуть великих витрат

Не упускати можливість заощадити, одночасно залишаючись у теплі

Третина учасників опитування заявили, що залишають дверцята духовки відчиненими після її використання, щоб тепло поширилося в приміщенні. Також популярний спосіб заощадити тепло – знизити час провітрювання приміщення (28%), але експерти наголошують, що важливо забезпечити хорошу вентиляцію, щоб уникнути втрати якості повітря. Одним із факторів, що впливають на вентиляцію будинку, є штори.

“В кінці опалювального сезону будинок може здаватися досить прохолодним. Але приміщення можна зробити затишніше, вміло використовуючи штори, які не дають теплу виходити назовні і є чудовим доповненням до інтер’єру. Можна експериментувати, накладаючи штори один на одного, комбінуючи більш тонкі та щільніші тканини – рекомендує Дарюс Римкус, керівник відділу IKEA з дизайну інтер’єрів.

Невеликі зміни можуть створити великий ефект

Результати опитування показують, що жінки частіше проводять більше часу вдома та більше думають про різні способи економії. 38% жителів Латвії з метою економії відмовилися від прийняття ванни та користуються душем, 19% кажуть, що економлять воду в туалеті, а 11% намагаються заряджати телефони та інші мобільні пристрої поза домом.

Люди стають винахідливішими, знаходячи нові способи заощадити. Дарюс Римкус нагадує, що навіть, здавалося б, дрібниці можуть бути дуже ефективними: “Змішувач з аератором може допомогти знизити витрату води непомітно для вас, оскільки аератор зменшує потік води, але не натиск. Воду також можна заощаджувати, використовуючи її повторно, наприклад , використовуючи воду, що залишилася після миття овочів для поливу кімнатних рослин.

Крім того, заощадити допомагають рішення з дистанційним керуванням, які не потребують великих вкладень. Дистанційно можна не тільки легко вимкнути непотрібне освітлення, але й вимкнути прилади, які зараз не використовуються.

Читайте також:  Чому грип небезпечний і як уберегтися від захворювання?

“Результати опитування показують, що люди з метою економії скоріше відмовляться від покупок, розваг та подорожей, ніж змінить свої звички. Ми хотіли б, щоб наше житло допомагало нам економити ресурси, але часто не можемо побачити можливість, як це правильніше зробити. Іноді достатньо простих змін, щоб зменшити рахунки.Це можливо, наприклад, за допомогою розумних рішень, але вони ще не надто популярні в Латвії – їх використовує тільки кожен четвертий житель, така ж картина спостерігається в Литві та Естонії, тому поліпшення у цій сфері можливі не тільки у нас, але й у сусідів”, – зазначає Дарюс Римкус.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я