Турецька поліція заарештувала 33 підозрюваних ізраїльських шпигунів

30

Турецька поліція заарештувала 33 підозрюваних ізраїльських шпигунів

Передбачається, що метою підозрюваних було викрадення іноземців, які проживають у Туреччині: У ході рейдів спецназ заарештовує 33 передбачуваних співробітників ізраїльської служби зовнішньої розвідки «Моссад». Під час обшуків також було знайдено вогнепальну зброю.

Поліція Туреччини заарештувала 33 особи, які, за даними міністерства внутрішніх справ, імовірно, шпигунили для ізраїльської секретної служби «Моссад». За словами міністра внутрішніх справ Алі Єрлікая, вони підозрюються в тому, що їхньою метою були іноземці, які мешкають у Туреччині. У грудні Туреччина попередила Ізраїль про «серйозні наслідки», якщо він намагатиметься вжити заходів проти членів радикального ісламського угруповання ХАМАС за межами палестинських територій. Президент Реджеп Тайіп Ердоган також робив подібні заяви.

На відміну від більшості своїх західних союзників та деяких арабських країн Туреччина не відносить ХАМАС до терористичних організацій. Міністр внутрішніх справ Єрлікая написав на платформі X, що поліція провела рейди в 57 місцях у восьми провінціях в рамках операції «Крот», яку розпочала прокуратура Стамбула та розвідувальна служба MIT.

Імовірно, метою підозрюваних було виявлення, стеження, напади та викрадення іноземців, які мешкають у Туреччині. Під час обшуків було знайдено, зокрема, близько 150 000 євро та незареєстровану вогнепальну зброю.

Президент Туреччини Ердоган назвав Ізраїль «терористичною державою»

Також було опубліковано кадри, на яких видно, як поліцейські обшукують будинки, надягають на людей наручники та відвозять їх у поліцейських машинах. Інформаційне агентство Anadolu повідомило, що влада шукає ще 13 осіб. Ізраїль спочатку не коментував події.

Війна у Газі різко погіршила відносини між Туреччиною та Ізраїлем після короткого періоду розрядки між двома країнами. Однак після великого нападу на Ізраїль радикальної ісламської організації ХАМАС і подальшого ізраїльського контрнаступу в секторі Газа президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган виступив із різкою критикою: Ердоган назвав Ізраїль «терористичною державою» та «військовим злочинцем», а прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Гази», порівнявши його з Адольфом Гітлером. З іншого боку, Ердоган назвав ХАМАС, керуючий сектором Гази, палестинською «визвольною групою».

Читайте також:  у Європі готують росіян, які бажають воювати проти режиму Путіна

Турецький президент також відкликав посла Анкари з Тель-Авіва і закликав до судового розгляду ізраїльського керівництва в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі. У Новий рік десятки тисяч людей провели у Стамбулі акцію протесту проти дій Ізраїлю в секторі Газа та забороненої Робочої партії Курдистану (РПК).

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я