Лідер СвДП Лінднер хоче більш “ліберального профілю” для системи світлофорів

64

Лідер СвДП Лінднер хоче більш «ліберального профілю» для системи світлофорів

Близько 52 відсотків членів ВДП проголосували за те, щоб залишитися у світлофорній коаліції. Керівництво розглядає це як мандат на зміцнення своїх позицій. Тому майбутні переговори щодо федерального бюджету можуть стати новим випробуванням для коаліції.

У відповідь на результати опитування членів ВДП лідер партії Крістіан Лінднер оголосив про посилення ліберального профілю у світлофорній коаліції. Лінднер розцінив голосування за збереження коаліції як «чіткий мандат на те, щоб продовжувати демонструвати ліберальний профіль у діяльності уряду».

Найближчими днями експерти ВДП щодо бюджету, ймовірно, докладуть усіх зусиль, щоб виконати цей мандат. Майбутні фінальні консультації щодо федерального бюджету на 2024 рік, ймовірно, стануть новим випробуванням для коаліції – тим більше, що СДПН та «зелені» також повинні враховувати свою власну базу. Поступки СвДП не проходять даремно.

Заступник керівника парламентської фракції Костянтин Кюхле заявив, що ВДП має наполегливо відстоювати ті питання, які вона вважає за правильні. «Крім твердої бюджетної та фінансової політики, це також включає реформу системи соціального забезпечення в новому році, наприклад, через пайову пенсію, передбачену коаліційною угодою».

Реагуючи на результати голосування, Кюхле самокритично вказав на недоліки в комунікації світлофора. Зокрема, коли йдеться про проведення майбутніх реформ у галузі міграції та соціальної політики, він очікує від уряду «спокою та лідерства, необхідних для ухвалення таких складних рішень», сказав Кюхле в ефірі телеканалу Phoenix.

Депутати лише з невеликою перевагою голосують за те, щоб ВДП залишилася в коаліційному уряді

Заступник лідера ВДП Вольфганг Кубіцкі виступив із попередженням для партнерів по коаліції: пом'якшення боргового гальма, підвищення податків та обмеження швидкості не будуть можливі з ВДП. Ці пункти були обговорені в коаліційній угоді, заявив Кубіцький в ефірі радіо Deutschlandfunk. “Той, хто більше не хоче робити коаліційну угоду основою спільної політики, розпустить цю коаліцію”, – заявив заступник лідера. «Це має бути ясно всім. Ми очікуємо, що партнери по коаліції дотримуватимуться домовленостей». Кубицький додав, що голосування бази показало, «що ми, ВДП, повинні стати кращими і наполегливішими в коаліції, і ми зараз працюємо над цим».

Читайте також:  ХДС/ХСС посилюють тиск на світлофорну коаліцію

Під час опитування членів ВДП вузька більшість учасників – 52 відсотки – проголосувала проти виходу партії з правлячої коаліції «Світлофор». Онлайн-опитування було ініційоване членами партії, які були незадоволені своєю участю у світлофорній коаліції. Керівництво партії виступало за те, щоб залишитись у коаліції.

Кубицький натякає на нові конфлікти із «зеленими»

Різкіший профіль, про який заявило керівництво ВДП, навряд чи полегшить співпрацю в «світлофорній» коаліції. Зокрема, можуть виникнути нові конфлікти із «зеленими» – Кубицький натякнув на це у радіоінтерв'ю. «Ми документально доводитимемо, що в кліматичній політиці, а також в економічній та фінансовій політиці є хороші творчі підходи, які відрізняються від розподільчого механізму «зелених»».

Член правління ВДП Марі-Агнес Штрак-Циммерманн розцінила низький результат опитування членів як стимул для своєї партії. Штрак-Циммерманн сказала дюссельдорфській газеті «Рейніше Пост»: «Результат показує, що члени партії вважають, що ми повинні проводити ще більш вільну демократичну політику».

Термін подання заявок на участь в онлайн-опитуванні, яке було запущено два тижні тому, сплив у понеділок вдень. Питання звучало так: «Чи має ВДП припинити коаліцію з СДПН та «зеленими» у складі федерального уряду?». Члени партії могли відповісти «так» чи «ні». Згідно зі статутом ВДП, для проведення необов'язкового опитування 72 000 членів партії достатньо 500 підписів членів.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я