Іранець, який оголосив голодування у в’язниці, може загинути

34

Лікар Фархад Мейсамі, ув’язнений в Ірані, на останніх фотографіях видно повністю виснаженим. Він оголосив голодування на знак протесту проти режиму.

Іранець, який оголосив голодування у в’язниці, може загинути

Фотографії іранського активіста, який оголосив голодування, викликали велику занепокоєння у соціальних мережах. У четвер увечері правозахисники опублікували фотографії Фархада Мейсамі, лікаря, який ув’язнений з 2018 року. На них відомий 53-річний чоловік видно з поголеною головою і повністю виснаженим. Іранець, який оголосив голодування, може загинути – співвітчизники висловили занепокоєння та знову закликали до його звільнення.

Мейсамі перебуває у в’язниці вже понад чотири роки. Судові органи звинувачують його у порушеннях проти «національної безпеки». Відомий активіст уже оголошував голодування у 2018 році. Після початку останніх протестів восени 2022 року чоловік знову відмовився від їжі у сумнозвісній в’язниці Евін у столиці Тегерані. За повідомленнями ЗМІ, Мейсамі вимагає припинити страти демонстрантів, звільнити політичних в’язнів та скасувати суворий ісламський дрес-код.

Політики та інтелектуали вимагають звільнення

Іранська влада в п’ятницю спростувала ці повідомлення. Втрата ваги Мейсамі була пояснена судовими органами як хвороба кишечника, повідомляє портал «Місан». Також повідомляється, що він перервав голодування та отримав медичну допомогу. Цю інформацію не можна перевірити незалежно.

Відомі політики та представники інтелігенції закликають до звільнення Мейсами. Так, іранський політолог Аббас Абді закликав до його звільнення у Твіттері. Правозахисник Хоссейн Ронагі, який сам востаннє перебував у в’язниці Евін і був звільнений під заставу, написав, що Мейсамі не заслуговує на те, щоб перебувати у в’язниці. “Його становище болісно”, – написав Ронагі в Твіттері. “Відповідальність за його життя лежить на Ісламській Республіці”.

Остання хвиля протестів в Ірані була спричинена смертю іранської курдянки Джини Махса Аміні в поліцейській дільниці в середині вересня. Вона була заарештована так званою поліцією вдач за порушення ісламських правил носіння одягу. В останні тижні кількість вуличних протестів знову скоротилася. Тим часом багато жінок висловлюють своє невдоволення шляхом громадянської непокори, наприклад, ігноруючи вимогу про носіння головної хустки.

Читайте також:  Демонстрації проти нових податків пройшли у Кенії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я