НАТО звинувачує РФ у порушенні договору про ядерну зброю

23

Договір про роззброєння «Новий старт» є єдиною великою угодою щодо контролю над озброєннями між США та Росією. Але важливий інструмент контролю наразі призупинено санкціями.

НАТО звинувачує РФ у порушенні договору про ядерну зброю

НАТО звинувачує Росію у порушенні договору про ядерне роззброєння «Новий старт». Відмова Росії дозволити американські інспекції на своїй території підриває майбутнє договору, йдеться у заяві 30 союзників, опублікованій у п’ятницю. Це також стосується відмови країни скликати засідання двосторонньої консультативної комісії у встановлений договором термін, йдеться у повідомленні.

Договір про роззброєння «Новий старт» є єдиною великою угодою з контролю над озброєннями між США і Росією, що залишилася. Договір обмежує ядерні арсенали обох країн 800 системами доставки та 1550 боєголовками для кожної. Він також передбачає, що Вашингтон і Москва можуть обмінюватися інформацією про свої стратегічні ядерні арсенали та проводити до 18 контрольних візитів на рік.

Взаємний контроль припинено: Росія не може здійснювати інспекційні поїздки до США через санкції

З декларації неясно, чи може подальше недотримання Росією договору призвести до виходу США з договору або інших дій у відповідь. Однак союзники наголошують на важливості цієї угоди. “Союзники по НАТО згодні з тим, що новий Договір СНО сприяє міжнародній стабільності, обмежуючи стратегічні ядерні сили Росії та США”, – йдеться у заяві. Тому вони занепокоєно відзначили, що Росія не виконує свої юридично обов’язкові зобов’язання. НАТО вважає, що США їх дотримувалися, незважаючи на заборону російської інспекції відвідувати США для контролю. У вівторок Вашингтон вже публічно звинуватив Росію у порушенні договору.

У лютому 2021 року президенти США Джо Байден та Росії Володимир Путін домовилися про продовження “Нового старту” до 2026 року. Однак важливий елемент договору, взаємний контроль ядерних арсеналів країн припинено з літа. Росія заявила, що більше не може здійснювати інспекційні поїздки до США через санкції, викликані війною в Україні, і зі свого боку скасувала західні інспекції.

Читайте також:  Ліві за чотириденний тиждень із повною заробітною платою

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :