Війна в Україні 13 березня 2023 року

85

Президент України Володимир Зеленський посмертно надав звання «Герой України» снайперу, який загинув під час російської агресивної війни. 42-річний хлопець – «людина, яку пам’ятатимуть вічно», – сказав Зеленський у вчорашньому відеозверненні.

Відео, на якому беззбройного чоловіка вбили кілька пострілів після виголошення гасла «Слава Україні», викликало міжнародний жах. Згідно з українськими джерелами, особу чоловіка тепер остаточно з’ясовано завдяки аналізу.

За даними української спецслужби СБУ, солдат є військовополоненим, імовірно розстріляним російськими солдатами. Відеозапис передбачуваного розстрілу чоловіка в українській формі російськомовними чоловіками також викликав подив у Німеччині. Згідно з відео, чоловік вигукував вітання української армії «Слава Україні!» перед пострілом. Справжність відео спочатку не вдалося перевірити.

Бої навколо Бахмута продовжуються

У стратегічно важливому місті Бахмут українські підрозділи продовжують боротися із російськими атакуючими. За даними української армії, ворожа піхота за підтримки артилерії увірвалася на базу прикордонних військ, які також борються в Бахмуті. Нападники були відкинуті назад за допомогою гранатометів.

Київ ще раз наголосив на важливості битви за Бахмут. Важливі російські сили та резерви були таким чином пов’язані та зазнали значних втрат, йдеться у повідомленні. Глава російських найманих сил «Вагнер» Євген Пригожин сказав про «дуже складну» ситуацію.

Україна піднялася на третє місце серед найбільших імпортерів зброї

Після агресивної війни Росії Україна за рік стала одним із найбільших у світі імпортерів озброєнь. З моменту здобуття колишньої радянської республіки незалежності у 1991 році з-за кордону було ввезено лише кілька одиниць важкого озброєння, проте минулого року завдяки військовій допомозі зі США та Європи Україна стала третім найбільшим імпортером зброї.

Це випливає зі звіту, опублікованого Стокгольмським інститутом дослідження проблем світу Sipri. Україну випереджають лише Катар та Індія. У період з 2018 по 2022 рік Україна посідає 14 місце з часткою 2,0 відсотка в обсязі світового імпорту зброї.

Читайте також:  Війна проти України: така ситуація

Депутат очікує збільшення оборонного бюджету

За словами депутата Верховної Ради України від партії «Голос» Ярослава Железняка, парламент у Києві планує найближчим часом масштабне збільшення бюджету через війну. Відповідно до цього, оборонний бюджет у Верховній раді має бути збільшений на суму, еквівалентну дванадцяти мільярдам євро. Загалом це відповідає збільшенню бюджету на добрих 19 відсотків. Залізняк не повідомив жодних подробиць про фінансування передбачуваних змін. Згідно з поточним бюджетом, від 50 до 60 відсотків має бути профінансовано з-за кордону.

Ішингер: Підготувати мирний процес для України

Колишній глава Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер висловився за підготовку рамкових умов мирних переговорів між Росією та Україною. «Окрім постачання зброї та фінансової підтримки, ми маємо запропонувати перспективи зростаючого хору критичних питань у США так само, як ми робимо це тут, у Німеччині», – написав він у статті для берлінської газети «Tagesspiegel».

Кличко хвалить допомогу Німеччині та закликає надати більше зброї

Мер Києва Віталій Кличко високо оцінив військову підтримку, надану Німеччиною Україні у війні проти Росії, але при цьому закликав прискорити подальше постачання зброї. «Я не хочу скаржитися і ще раз дякую німцям», – сказав колишній чемпіон світу з боксу виданню Redaktions Netzwerk Deutschland (RND).

«Німеччина є одним із найбільших прихильників України у плані фінансової допомоги та у плані постачання зброї. Але це правда, німецький уряд приймає свої рішення надто повільно, і за це ми платимо найвищу ціну: життя наших солдатів та наших громадян».

Обидві сторони говорять про обстріли

Росія звинуватила Україну в обстрілі населених пунктів у охопленому війною Донбасі. У Перевальську загинули троє мирних жителів і щонайменше дев’ять отримали поранення, повідомила призначена Москвою російська адміністрація в Луганську. Україна вела вогонь із американської ракетної установки «Хімарс». Київ говорив про російський обстріл цивільних об’єктів. У Білозерці було поранено дитину. Заяви обох сторін не можуть бути підтверджені незалежними джерелами.

Читайте також:  Київ готується до можливого блекауту - DW

Харків у шрамах війни

Більш ніж через рік після початку російського вторгнення Харків, друге за величиною місто України, також покрите шрамами від нападів. «Сьогодні у Харкові проживає близько 1,1 мільйона людей, удвічі менше, ніж до війни», – сказав мер Ігор Терехов, посилаючись на численних втікачів. Близько 150 000 жителів залишилися без даху над головою через постійні обстріли, додав він.

Внутрішнє розслідування передбачуваного нападу

Українська армія розпочала внутрішнє розслідування за фактом передбачуваного нападу офіцера на солдата у навчальному центрі у Шитомирській області. Командування поділяє обурення щодо інциденту, заявили військові. Підозрюваний був усунений від служби і буде суворо покараний, якщо його вина буде доведена. Раніше в Інтернеті з’явилося відео, на якому, ймовірно, видно, як офіцер знущається з солдата.

Що стає важливим сьогодні

Білоруський правитель Олександр Лукашенко проводить переговори у столиці Ірану Тегерані. Лукашенко, який політично та фінансово залежить від Москви, надав свої військові бази для нападу Росії на Україну. Стокгольмський інститут дослідження проблем світу Sipri публікує доповідь про масштаби світового експорту та імпорту зброї. Вперше агресивна війна Росії проти України, ймовірно, дасться взнаки.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я