Як перестати заїдати стрес

37

Щодня ми наражаємося на стрес — нервуємо, якщо запізнюємося на зустріч, засмучуємося, коли щось не виходить, переживаємо через проблеми на роботі чи на особистому фронті. Кожен переживає це по-різному: у когось зникає апетит і шмат у горло не лізе, а хтось замість “голодних” переживань свої емоції постійно “пережовує”.

Для тих, хто відносить себе до останньої групи, лікар-психотерапевт Віолетта Орєхова пояснює, чому саме у такий спосіб ми знімаємо напругу і що з цим робити, пише ELLE.

«Емоції – це наші почуття та реакції, які тримати в собі часто некомфортно. Наростаюча внутрішня напруга сягає настільки, що наші переживання виплескуються через край. Такий негативний стан хочемо нейтралізувати чимось приємним — ось тут і приходить на допомогу їжа. Найчастіше вона «допомагає» нам впоратися з сумом, страхом, почуттям провини та самотністю.

Щоб приборкати свій емоційний порив, треба навчитися переробляти свої почуття — допомогти собі ідентифікувати ту чи іншу емоцію, усвідомити і прийняти її. Дозвольте собі відчувати та проживати всі відчуття, навіть якщо зараз вони вам, на перший погляд, заважають. У цьому немає нічого ганебного – це наша природа. Важливо не придушувати негативних емоцій, а дати їм невинний вихід. Зрозуміти себе допоможе щоденник, а поглянути на себе з боку — близький друг або, в ідеалі, психолог. Якщо ви відчуваєте постійну втому, у вас немає настрою, погано спите, заїдаєте стрес 2-3 тижні поспіль, ви потребуєте допомоги! Спробуйте різні варіанти, пам’ятаючи, що головне — це сильна підтримка, а не критика.

Не докоряйте собі за переїдання і нестачу сили волі. Поставтеся до себе та своїх почуттів з повагою та зрозумійте, що вас мучить не природний голод, а емоційний. Щоб розпізнати цей стан, перенесіть фокус уваги з тіла на почуття – так ви дійдете причини свого заїдання. Важливо не піддаватися миттєвому «смачному» пориву, а підходити до себе з великою усвідомленістю.

Читайте також:  Передменструальний синдром

Також емоційно розвантажити себе допоможуть так звані позитивні сенсорні сигнали – аромати, тактильна комунікація, красиві пейзажі, зміна обстановки. Спробуйте після роботи дістатися додому новим маршрутом, послухати альбом несподіваного виконавця, прийняти аромаванну з лавандою, сходити на масаж. Крім того, дуже цінна якість сну – спальне місце має бути зручним, а приміщення провітряним. Можливо, вам здається, що це все дрібниці, але щастя якраз і складається з цього. Якщо кожен свій день складатиме з таких приємних деталей, то ви впораєтеся з цією проблемою».

Як уникнути переїдання під час стресу

  • Позначте причину, через яку ви відчуваєте стрес. Постарайтеся повернутися в спокійний стан і проаналізувати, що викликає у вас тривогу.

  • Помедитуйте. Вимкніть гаджети, ноутбук, створіть тишу, прислухайтеся до себе та своїх емоцій, не потрібно топити свої почуття в їжі.

  • Багатьох людей заспокоюють ритмічні рухи, тож хочеться посилено щось жувати. Спробуйте замість шкідливих снеків пожувати овочі (огірки, селеру, моркву) або пройтися швидким кроком.

  • Якщо стрес наклався на реальний голод (наприклад, ви пропустили один із прийомів їжі), то порадуйте себе вечерею в улюбленому ресторані. Порція на одного допоможе вгамувати голод і не переїсти, до того ж ресторан — це не просто прийом їжі, а повноцінний акт турботи про себе.

  • Зверніть увагу. Сходіть на прогулянку, масаж або на манікюр, купіть квиток у кіно або прийміть розслаблюючу ванну. Будь-яка альтернатива допоможе вам повернутися до внутрішнього балансу та заспокоїтися.

  • Не лайте себе. Якщо ви все ж таки провели вечір у компанії улюблених страв, не варто докоряти собі і підживлювати почуття провини. Просто прийміть ситуацію і постарайтеся наступного разу знайти інше рішення.

Читайте також:  Бажаєте новий телевізор? Експерт радить, на що звернути увагу при покупці

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я