Ненсі Фезер очолить СДПН на виборах у Гессені

50

Протягом кількох місяців існували припущення про те, що Ненсі Фезер очолить СДПН Гессена у виборчій кампанії як федеральний міністр внутрішніх справ. Тепер настала ясність – зі змішаною реакцією.

Ненсі Фезер очолить СДПН Гессена на виборах

Ненсі Фезер очолить СДПН Гессена на виборах – тепер це точно. Похвала від канцлера, критика від опозиції: реакція на заяву федерального міністра внутрішніх справ Ненсі Фезер про те, що вона має намір балотуватися як головний кандидат від СДПН на виборах у землі Гессен, неоднозначна.

Хоча канцлер Олаф Шольц (СДПН) заявив, що він упевнений, що робота його міністра не постраждає, політики з інших партій розкритикували нову подвійну роль Фезера. Сьогодні політик публічно заявить про себе на зборах земельної партії у Фрідевальді у Східному Гессені.

«Так, я біжу»

Фезер оголосила про висунення своєї головної кандидатури учора. «Так, я балотуюсь», – написала вона у листі співробітникам свого міністерства. 52-річна жінка заявила, що хоче поки що зберегти за собою посаду федерального міністра внутрішніх справ. Навіть у разі поразки на виборах у Гессені, сказала вона, вона хотіла б залишитися у федеральному кабінеті міністрів.

Шольц сказав з цього приводу під час сесії питань і відповідей з громадянами в Марбурзі: «Про Ненсі Фезер, яку я знаю як дуже, дуже відповідальну жінку, я можу сказати: вона робитиме все щодня для того завдання, яке вона має» . Фезер – «високопрофесійний, чудовий працівник, який чудово справляється зі своєю роботою».

Генеральний секретар СДПН Кевін Кюнерт оптимістично оцінив її шанси на виборах. «З її поєднанням місцевої основи та федерального політичного досвіду вона має оптимальні шанси надати Гессену нових імпульсів як міністра-президента», – сказав він телеканалу RTL/ntv. Фезер, безумовно, найвідоміша особа Гессена, тому її кандидатура є логічною.

Читайте також:  Коаліція виступила за 16-річний вік для голосування

Фезер: демократичне питання

Оголошуючи про своє рішення, Фезер наголосила, що участь у виборах посадових осіб є демократичною. «Я вчиняю так само, як Олаф Шольц та Армін Лаше під час виборчої кампанії до Бундестагу, як Ангела Меркель під час багатьох виборчих кампаній до цього, і як усі прем’єр-міністри земель, які беруть участь у виборах цього року», – сказав Фезер. .

Асоціація німецьких криміналістів (Bund Deutscher Kriminalbeamter) не повідомила про заперечення проти кандидатури. “Я вважаю пані Фезер дуже здібним міністром внутрішніх справ”, – сказав голова Дірк Пеглоу в інтерв’ю газеті Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND). «Були й інші ситуації, коли політики брали участь у виборах, не цураючись своєї посади». Він сказав, що не може збагнути цього хвилювання.

Опозиція проти міністра на півставки

З іншого боку, критика виходила політичних конкурентів. Олександр Тром (ХДС), прес-секретар із внутрішньої політики парламентської групи ХДС/ХСС у Бундестазі, звинуватив Фезер у порушенні присяги. Ненсі Фезер не виконує клятву, яку вона давала німецькому народу на посаді міністра внутрішніх справ. З цього моменту настає час виборчої кампанії», – сказав він баварській медіагрупі. Офіс не терпить “міністра на півставки”.

Міністр внутрішніх справ землі Північний Рейн-Вестфалія Герберт Ройль (ХДС) сказав, що виборча кампанія у землі вимагає багато сил та часу, які Фезер «не може зібрати у своєму кабінеті». «Водночас Федеральне міністерство внутрішніх справ не має стати піар-машиною для політичних амбіцій Ненсі Фезер у Гессені».

Ірен Міхаліч, парламентський директор парламентської групи «зелених» у Бундестазі, також висловила скептицизм. “Федеральне міністерство внутрішніх справ є одним з найбільших будинків федерального уряду і потребує повної уваги”, – сказала вона RND.

Публічну заяву партії щодо кандидатури свого лідера планується зробити на сьогоднішньому саміті у Гессені. Прем’єр-міністри Рейнланд-Пфальца та Саара, Малу Драйєр та Анке Релінгер (обидві – СДПН), також очікуються як гості на зустрічі у п’ятницю. Наступного дня гессенські соціал-демократи за зачиненими дверима обговорять свої пріоритети у виборчій кампанії штату.

Читайте також:  Боротьба з антисемітизмом: Партії сперечаються про методи

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я