Подальша доля фінансових ринків

17

Тривожні біржові трейдери очікують настання чотирьох подій, які визначать долю ринку

Подальша доля фінансових ринків залежить від чотирьох подій

Інвестори щойно закінчили метушні тиждень, зіткнувшись зі стрімким зростанням прибутку деяких найбільших компаній Америки, а також з купою невизначених економічних та геополітичних новин. Але майбутнє може виявитися ще гіршим. Якою є подальша доля фінансових ринків?

Усього за сім торгових сесій відбудеться чотири великі події, які можуть визначити перспективи ринку до кінця року.

Рішення FOMC за ставкою

Уолл-стріт розглядає четверте поспіль підвищення процентної ставки на 75 базисних пунктів 2 листопада як незаперечний факт. Мабуть, набагато важливішим є те, що станеться далі. Трейдери дедалі частіше роблять ставки на те, що центральний банк почне знижувати темпи підвищення ставки у грудні.

Банк Канади саме так і вчинив у середу, відкривши потенційну можливість для інших центральних банків наслідувати його приклад, оскільки ризики рецесії зростають.

Трейдери очікують значніших, ніж зазвичай, змін цін 2 та 10 листопада. На думку засновника SpotGamma Брента Кочуби, рішення ФРС за ставкою є найважливішим із майбутніх подій і створює основу для того, як подальші публікації даних вплинуть на ринки.

Подальша доля фінансових ринків: звіт про зайнятість

Очікується, що звіт про зайнятість за жовтень, опублікований у п’ятницю, покаже, що рівень безробіття зріс до 3,6% із 3,5%, піднявшись із півстолітнього мінімуму.

Зростання зайнятості у несільськогосподарському секторі може знизитися до 190 000 з 263 000 у вересні. Але це все одно свідчить про збереження міцності ринку праці.

Подальша доля фінансових ринків: що покаже п'ятничний звіт із зайнятості.  Фото: leungchopan/shutterstock.com

Дані за первинними заявками на допомогу по безробіттю у четвер показали, що ринок зайнятості залишається напруженим. Загалом первинний звіт щодо ВВП за третій квартал продемонстрував, що економіка залишається на міцній основі, і обидва ці фактори дозволяють припустити, що вона зможе витримати різке підвищення ставок.

Читайте також:  Користувачі Tinder стали платити за знайомства більше

Більш сильний, ніж очікувалося, звіт із зайнятості за вересень призвів до падіння індексу S&P 500 на 2,8% 7 жовтня, що стало найгіршим показником дня зайнятості з літа 2010 року.

Проміжні вибори

Фондові бики сподіваються однією найважливіший результат проміжних виборів у США: поділ Конгресу. Чому? Тому що акції зазвичай виграють від тупикової ситуації у Вашингтоні, оскільки вона зазвичай призводить до незначних змін у політиці.

Два найімовірніші результати цього проміжного циклу — чи то президент-демократ із республіканською Палатою представників і демократичним Сенатом, чи то президент-демократ із республіканським Конгресом у повному складі — у минулому приносили користь інвесторам в акції. У кожному з цих сценаріїв S&P 500 демонстрував річний приріст від 5 до 14%, за даними Strategas Research Partners.

Подальша доля фінансових ринків: звіт щодо інфляції

Небагато економічних новин цього року мали більше значення, ніж індекс споживчих цін, враховуючи, що стримування інфляції є головним пріоритетом ФРС.

Разом з тим, стратеги Barclays Plc, які побудували графік динаміки S&P 500 залежно від 10 основних економічних показників, виявили, що за останні десять років акції ніколи не реагували так негативно на жодний економічний показник, як зараз на індекс споживчих цін.

Подальша доля фінансових ринків: що покаже звіт щодо інфляції.  Фото: Boiko Y/shutterstock.com

“Можливо, до кінця четвертого кварталу у нас з’явиться шанс отримати деяку ясність щодо того, чи сповільнюється інфляція і чи ФРС пом’якшуватиме підвищення ставок”, – сказав в інтерв’ю Скотт Ладнер, головний інвестиційний директор Horizon Investments. «Тоді це може забезпечити спокій на ринку казначейських зобов’язань і спонукати інвесторів до того, щоб знову взяти на себе ризик в акціях».

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я