Обов'язкова військова служба може послабити бундесвер

16

Колишній полковник Тіле: Обов'язкова військова служба може послабити бундесвер

Загрози з боку Росії чи просто брак особового складу. Причин для зміцнення бундесверу достатньо. Однак стара модель обов'язкової військової служби вичерпала себе, вважає колишній полковник Тіле. Він вважає, що інший підхід був би найкращим рішенням.

У світлі війни в Україні та загрози, що походить від Росії, оборона Німеччини в останні роки знову опинилася в центрі уваги – як і повернення до обов'язкової військової служби. Військовий експерт, полковник у відставці Ральф Тіле не вважає це гарною ідеєю. Він пише у гостьовій статті у журналі «Фокус», що повернення до цієї теми може мати навіть негативні наслідки. “Виходячи з нинішнього стану бундесверу, короткострокове введення обов'язкової військової служби значно послабить бойову цінність німецьких збройних сил”, – вважає Тіле.

Тут і зараз військам «бракує організації прийому та навчання, матеріалів та обладнання, а також житла для всіх призовників». У своїй статті Тіле виступає за «загальну обов'язкову службу для жінок і чоловіків, широко прив'язану до суспільства» і наводить як приклад пожежну службу та організацію допомоги поряд з бундесвером. Безпека та оборона вже давно не обмежуються лише бундесвером. “Це неможливо без внесення поправок до Основного закону”.

Тіле також закликає стимулювати молодих людей до обов'язкової служби. «Всі, хто добровільно погоджується служити протягом року, мають отримувати бонус: наприклад, зниження числового коефіцієнта для навчання в університеті, відмова від практичних семестрів чи скорочення терміну навчання».

Парламентський комісар у справах збройних сил Єва Хьогль також виступає за загальний рік соціальної служби. “Я теж вважаю, що це дуже хороша ідея”, – сказала Хегль в ефірі телеканалу ARD, посилаючись на відповідні пропозиції федерального президента Франка-Вальтера Штайнмайєра. Політик від СДПН відкинув заклики повернутися до обов'язкової військової служби у її традиційній формі.

Читайте також:  Південна Корея повідомила про запуск північнокорейської ракети

«Я не думаю, що хтось хоче повернути старий військовий обов'язок», – сказала Хегль, додавши, однак, що вона відкрита для «нових концепцій», згідно з якими «всі молоді люди беруть на себе зобов'язання перед нашою державою на певний термін» . «Я за те, щоб обговорити хороші альтернативи» та «покласти пропозиції на стіл».

Цільова група з підбору персоналу

Вона закликала «мислити ширше», ніж у минулому із обов'язковою військовою службою. Необхідно також включити існуючі добровільні служби, у тому числі в таких галузях, як захист довкілля та збереження спадщини. Хегль також позитивно відгукнулася про шведську модель, де всі молоді люди реєструються та призиваються на військову службу, але лише деякі з них, «хто достатньо придатний і хто хоче», справді закликаються.

Хегль визнав, що в даний час бундесвер має значні труднощі з набором особового складу. «Багато посад не заповнено», – сказав комісар оборони. Саме тому міністр оборони Борис Пісторіус створив цільову групу з набору персоналу. Її результати мають бути проаналізовані, як тільки вони стануть відомими, та «швидко впроваджені».

Жахливі війни на Україні та на Близькому Сході показали, «що захист миру, свободи та демократії – це завдання всього суспільства», – продовжив Хегль. Це може бути зроблено «одними солдатами». Навпаки, «всі громадяни покликані захищати нашу демократію», – сказала вона, закликавши все суспільство до більшої самовіддачі.

Джерело: www.ntv.de

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я