Тревісу Кінгу в США висунуто звинувачення в дезертирстві

4

Афроамериканець хотів уникнути «расової дискримінації в американській армії».

Тревісу Кінгу в США висунуто звинувачення в дезертирстві

Тревісу Кінгу в США висунуто звинувачення в дезертирстві

Американському військовослужбовцю Тревісу Кінгу, який у липні дезертував з Південної Кореї до Північної і був звільнений у вересні, звинувачено у дезертирстві на батьківщині. За повідомленнями американських ЗМІ, 23-річного рядового також звинувачують у низці інших правопорушень. Серед них – напад на інших солдатів, непокору та поширення дитячої порнографії.

За повідомленням газети New York Times, Кінг перебуває під вартою у цивільній в’язниці, розташованій неподалік армійської бази Форт Блісс у штаті Техас. За дезертирство належить тюремне ув’язнення терміном на кілька років, залежно від обставин. Солдат, розквартований у Південній Кореї, 18 липня внаслідок ефектного інциденту перетнув кордон між двома ворожими державами – Південною та Північною Кореєю.

Пхеньян може використовувати Кінга

Після бійки, сутички з поліцією та тюремного ув’язнення в Південній Кореї його мали доставити до США. Однак Кінг вдалося залишити аеропорт і приєднатися до екскурсійної програми в демілітаризованій зоні. Там він переступив кордон. У цьому місці кордон, що суворо охороняється, між двома країнами позначений лише невисокою бетонною стіною.

У серпні північнокорейська державна інформаційна агенція KCNA повідомила, що Кінг зробив визнання і зізнався, що в’їхав до Північної Кореї «незаконно». Таким чином афроамериканець хотів уникнути «нелюдського поводження та расової дискримінації в американській армії». Швидко виникли побоювання щодо поводження з солдатом у Північній Кореї.

Висловлювалося побоювання, що Пхеньян може використовувати Кінга як важіль тиску США чи з пропагандистських цілях. Наприкінці вересня 23-річного солдата було нарешті звільнено і, згідно з північнокорейською версією, вислано з країни. Згодом його відправили до США.

Читайте також:  Пропагандистське відео "Лікарів без кордонів" на користь RSF

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я