Лікарі з Нью-Йорка вперше у світі пересадили повне око

26

В операції брали участь понад 140 хірургів та інших медичних працівників.

Лікарі з Нью-Йорка вперше у світі пересадили повне око

2021 року внаслідок нещасного випадку на виробництві чоловік отримав сильний удар струмом. Він позбувся лівого ока, частини обличчя та руки. Він став першою у світі людиною, якій було успішно імплантовано око. За словами лікарів зі США, їм уперше у світі вдалося пересадити повне око.

Однак, За словами медиків з лікарні Нью-Йоркського університету NYU Langone Health, поки неясно, чи зможе пацієнт колись бачити цим оком. Однак після 21-годинної операції, проведеної у травні минулого року, пересаджене око демонструє «чудові ознаки здоров’я», включаючи кровопостачання сітківки. Тому в клініці говорять про новаторський успіх у трансплантології. Лікарі, які не брали участі в операції, також високо оцінили її як важливий крок уперед.

Пацієнт, Аарон Джеймс, в 2021 отримав удар струмом напругою 7200 вольт в результаті нещасного випадку на виробництві, коли він торкнувся обличчям до лінії електропередачі. Він втратив ліве око, частину обличчя та частину лівої руки. Наразі хірурги пересадили 46-річній людині ліве око та частину обличчя від померлого донора. За даними університетської лікарні, в операції брали участь понад 140 хірургів та інших медичних працівників.

Якщо пересадка рогівки вже давно є поширеною процедурою, трансплантація цілого ока ще ніколи не була успішною. Однак поки що неясно, чи вдасться відновити зір в результаті такої операції, оскільки зоровий нерв, що містить близько мільйона нервових волокон, був відрізаний.

Дослідження зорового нерва досягли великого прогресу

Проте медичні експерти високо оцінили проведену у Нью-Йорку трансплантацію. «Це величезна річ, – сказав професор хірургії Кіа Вашингтон із Університету Колорадо. Враховуючи час, що минув після операції, вона не припускає, що пацієнт колись зможе бачити цим оком. «Але я ніколи не говорю, що немає нічого неможливого». Деніел Пелаєз з Університету Майамі говорив про «ключовий момент» у спробах повернути людям зір. “Це дає надію багатьом людям у всьому світі”.

Читайте також:  У Камбоджі від пташиного грипу померла дитина

Лікарі вже вивчають можливості відновлення зорового нерва, наприклад, за допомогою генної терапії. Вони також вивчають можливість встановлення зв’язку між оком і мозком в обхід зруйнованого зорового нерва. “Ми робимо великі успіхи в лікуванні, щоб домогтися регенерації зорового нерва, яка може супроводжуватися пересадкою ока”, – сказав Джеффрі Голдберг зі Стенфордського університету.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я