Йорданія, Ізраїль, Ліван – такі пункти зупинки міністра закордонних справ Бербок у її поїздці Близьким Сходом. У центрі її уваги залишається питання запобігання конфлікту у регіоні.
Бербок у Йорданії: Переговори щодо близькосхідної кризи
Міністр закордонних справ Анналена Бербок продовжила свою близькосхідну кризову дипломатію в Йорданії після кривавої атаки руху ісламізму ХАМАС на Ізраїль.
У столиці країни Аммані «зелений» політик зустрілася з генеральним комісаром Палестинського агентства ООН для допомоги палестинцям та організації робіт (UNRWA) Філіпом Лаццаріні. Після цього вона також хотіла зустрітися зі своїм йорданським колегою Айман Ас-Сафаді.
Крім того, у п’ятницю у неї було заплановано поїздка до Тель-Авіва. Там заплановано зустріч із опозиційним політиком Бенні Ганцем, який також є членом військового кабінету прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.
Після цього міністр закордонних справ планує вилетіти у Ліван.
Die Hamas bringt nichts als Leid und Tod über die Menschen – in #Israel und in # Gaza. Das Drehbuch des Terrors darf nicht greifen. Zivilistinnen und Zivilisten brauchen sichere Räume, in denen sie Schutz finden und mit dem Notwendigsten versorgt werden können. 4/4
– Außenministerin Annalena Baerbock (@ABaerbock) October 13, 2023
Запобігання пожежі в регіоні
Після терактів ХАМАС та реакції на них Ізраїлю Бербок заявила, що хоче продовжити зусилля щодо запобігання конфлікту в регіоні. Одночасно вона має намір добиватися визволення заручників ХАМАСуСеред яких були й німці.
До того ж, на переговорах у Лівані Бербок, ймовірно, спробує передусім переконати політичне керівництво країни. вплинути на шиїтську організацію «Хезболла» (Партія Бога). Однак є побоювання, що втручання «Хезболли» у війну в Газі буде сильнішим, ніж раніше.
“Хезболла” вважається набагато потужнішою, ніж ХАМАС. До того ж це угрупування здебільшого фінансується Іраном. Крім кращої підготовки своїх бійців, вона також має великий арсенал ракет і бойових безпілотників.