Трампа судять: тепер за зґвалтування

47
Трампа судять: Сьогодні у Нью-Йорку розпочинається цивільний процес за звинуваченням колишнього президента США Дональда Трампа у зґвалтуванні. Спочатку на суді в Манхеттені буде відібрано дванадцять присяжних. Американська письменниця Джин Керролл звинувачує республіканця в тому, що він зґвалтував її в одному з універмагів Нью-Йорка в середині 1990-х років. Трамп заперечує звинувачення. 79-річна письменниця вимагає від Трампа компенсації. У кримінальному плані звинувачення не мають терміну давності. Передбачається, що судовий розгляд може тривати тиждень.

Питання, чи з’явиться 76-річний Трамп на судове засідання, залишається під питанням. Його адвокат Джозеф Такопіна заявив, що хоча колишній президент хотів би приїхати до Нью-Йорка, він хотів би позбавити місто величезних логістичних зусиль, пов’язаних з поїздкою до великого міста і через Манхеттен.

Напруження пристрастей у США

Керролл оприлюднила звинувачення у зґвалтуванні у уривку з книги у 2019 році. У відповідь Трамп заявив, зокрема, що вона не на його смак. Він також звинуватив її у тому, що вона хотіла лише продати свою книгу.

Потім письменниця подала на Трампа до суду – спочатку за наклеп, заявивши, що він виставив її брехнею. Новий нью-йоркський закон нещодавно дозволив додати звинувачення у нападі.

Настрої США щодо судового переслідування Трампа розжарені. Стосовно нього ведеться розслідування з цілого ряду можливих злочинів. Сам Трамп відкидає усі справи як політично мотивовані. Він хоче виграти республіканську номінацію на президентських виборах 2024 року.

На початку квітня Трамп став першим колишнім президентом США, проти якого було висунуто кримінальне звинувачення. Окружний прокурор Манхеттена Елвін Бреґґ звинувачує його в тому, що він намагався збільшити свої шанси на президентських виборах 2016 року, заплативши двом жінкам гроші «під шумок» і порушивши цим закони про вибори.

Читайте також:  Як "Нью-Йорк піца" стала культом?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я