Росія погрожує скасувати зернову угоду

22
Приблизно за три з половиною тижні до закінчення терміну дії міжнародної угоди про експорт зерна з України Росія знову пригрозила розірвати угоду. Тим часом на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров виступив на захист агресивної війни, розпочатої 14 місяців тому проти сусідньої країни. А Кремль оголосив, що на традиційному військовому параді в Москві 9 травня не буде присутня велика кількість міжнародних натовпів, як це було минулого року.

Москва погрожує скасувати угоду щодо зерна

“Терористичні атаки київського режиму загрожують відновленням “зернової угоди” після 18 травня”, – оголосило Міністерство оборони Росії у вівторок увечері. Зокрема, Росія, яка сама розпочала агресивну війну проти України у лютому 2022 року, звинувачує сусідню країну у використанні безпілотників для атак на базу Чорноморського флоту Росії на анексованому Москвою Кримському півострові у березні та квітні. Спочатку ніякої реакції з боку Києва не було.

Росія неодноразово погрожувала скасувати угоду щодо зерна, яку востаннє було продовжено на 60 днів у середині березня – хоч і з різними аргументами. Нещодавно Москва неодноразово критикувала, що узгоджені санкційні послаблення для експорту її власних добрив не виконуються достатньою мірою.

Після початку агресивної війни Росія кілька місяців блокувала чорноморські порти сусідньої країни. Оскільки Україна є одним із найбільших експортерів сільськогосподарської продукції, посилилися побоювання масштабного зростання цін на продовольство та – як наслідок – голодної кризи у найбідніших країнах. Минулого літа Організація Об’єднаних Націй та Туреччина за посередництва ООН поклали край блокаді у формі Зернової угоди.

Зеленський: Готуйтеся до майбутньої зими

Після кількох місяців російських атак на енергетичні об’єкти Україна вже готується до майбутньої зими, за словами президента Володимира Зеленського. «Ми ухвалили рішення щодо відновлення енергетичного сектору після російських атак», – сказав Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні у понеділок після візиту до Шитомирської області на захід від Києва.

Читайте також:  82 тисячі мобілізованих росіян уже в Україні

З осені минулого року Росія неодноразово обстрілювала українські електростанції ракетами та безпілотниками. Це призвело до неодноразових відключень електроенергії та опалення у багатьох регіонах України, особливо у холодну пору року. Київ неодноразово звинувачував Москву у «енергетичному терорі».

Лавров захищає вторгнення в Україну

Міністр закордонних справ Росії Лавров звинуватив Захід у гегемоністських планах та захистив вторгнення своєї країни до України. Українське питання» не можна розглядати у відриві від геополітичних подій, у яких НАТО роками загрожує безпеці Росії в регіоні, заявив Лавров на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку.

Скандальне засідання найвпливовішого органу ООН було скликане Росією у зв’язку з її головуванням у Раді. Зважаючи на агресивну війну Росії, засідання під назвою «Ефективна багатосторонність через захист принципів Статуту ООН» багато країн розцінили як провокацію.

Кремль: На військовому параді не буде глав іноземних держав

На другий рік війни на традиційний військовий парад 9 травня на Червоній площі в Москві знову не було запрошено глав іноземних держав та урядів. «Цього року жодних спеціальних запрошень не було», – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков. Тільки президент середньоазіатської колишньої радянської республіки Киргизстан Садир Шапаров буде присутній на святкуванні 78-ї річниці перемоги Радянського Союзу у Другій світовій війні – тому що він все одно буде у Москві з робочим візитом».

Кремль заперечує існування двійника Путіна

Водночас Кремль вкотре спростував припущення про те, що президента Росії Володимира Путіна на публічних виступах репрезентують двійники. «Ви, напевно, чули, що замість Путіна нібито працює багато двійників, доки він сидить у бункері. Це чергова брехня», – сказав Пєсков молодим людям на освітньому заході у Москві. “Ви бачите, який у нас президент. Він був і залишається мега активним. Ми, хто з ним працює, ледве за ним встигаємо».

Читайте також:  Війна в Україні 29 листопада

Спекуляції на тему одного чи навіть кількох двійників Путіна не припиняються – зовсім недавно, наприклад, через візит глави Кремля до окупованих Росією зон бойових дій в Україні. Доказів того, що на офіційних прийомах справді присутні двійники Путіна, не існує.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я