Особи російського опору: Ірина Ген

12

Ірину Ген, яка раніше викладала англійську мову в місті Пенза, засуджено на 5 років умовно за статтею 207.3 (публічне поширення фейкової інформації про використання Збройних сил РФ). Вона стала першою вчителькою в Росії, засудженою за поширення недоречної нині інформації про армію, тобто, по суті, війну в Україні.

Особи російського опору: Ірина Ген

Уроки донесення: за що засудили вчителя з Пензи

Уроки англійської

Ірині Ген 45 років. Вона народилася і майже все життя провела у Пензі, з 2011 року працювала вчителем англійської мови у пензенському училищі олімпійського резерву.

Ген стала цікавитись подіями в Україні у 2014 році, після анексії Криму та краху малайзійського «Боїнга» на Донбасі. За три роки до цього вона перестала ходити на вибори: зрозуміла, що не хоче брати у цьому участі. За словами Ірини, початок війни в Україні її емоційно струснув, вона почала болісно ставитися до того, що більшість населення підтримує агресію.

У березні 2022 року під час уроку у восьмому класі вона пояснила дітям-спортсменам, чому через військові дії в Україні вони не поїдуть на міжнародні змагання, обґрунтувавши своє негативне ставлення до «спецоперації» російських військ в Україні. Розмова з восьмикласницею, яка мріяла потрапити на чемпіонат Європи, але через ситуацію в Україні та санкції щодо Росії нікуди не поїде, сталася останнього тижня занять перед канікулами.

Серед учнів знайшлися ті, хто відповідно до лінії партії зреагував на слова Ген і доповів куди треба. Через два тижні Ірину доставили до пензенського управління ФСБ, де їй повідомили, що учні записали її промову на диктофон та передали запис до правоохоронних органів. У руках спецслужб виявилися вимовлені педагогом слова про «тоталітарний режим, де будь-яке інакодумство вважається думкою злочином».

Читайте також:  Найбожевільніші рикші у світі живуть у Малакці

Характерно, що Ірина поширювала цю інформацію, фейкову, з погляду нинішнього законодавства та правосуддя серед своїх учнів, тобто, на думку слідчих органів, діяла злісно, ​​з використанням службового становища. Її слухачами виявилися наївні та довірливі діти, яким, на думку керівників державної освіти, вчителька мала нести цілком протилежні ідеї.

Ген правди

Ген написала заяву про звільнення за власним бажанням. Вона стверджує, що керівництво школи на цьому не наполягало і навіть побажало успіхів у суді. На процесі адвокат Олександр Федулов доводив, що Ірина проаналізувала багато джерел та щиро вірила у те, що говорить правду. Тобто залишити обвинувачену на волі вдалося лише переконавши суд у тому, що вона сумлінно помилялася, а зовсім не розповсюджувала явну брехню.

Виступ перед учнями став першою і поки що останньою публічною заявою Ірини з висловленням своєї політичної позиції. Ген не засуджує учнів, які донесли на неї, вважаючи, що діти найчастіше висловлюють позицію своїх батьків. На її думку, останні не до кінця розуміють справжні причини запровадження санкцій та зростання цін у магазинах.

П'ятирічний термін умовно для Ірини Ген у нинішніх реаліях вважатимуться великим успіхом. Всім вчителям Росії таким чином покладено простий урок: освітянам потрібно максимально обережно висловлюватися при учнях і уникати будь-якого ризику. Професія педагога стає небезпечною. Держава заохочує доноси серед учнів і батьків, а вчителі знаходяться тепер не в тій ситуації, коли можна поставити свої уявлення про добро і зло на перше місце і говорити те, що думаєш.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я