Трамп заявив, що невинний, а імпічмент

23

Після сенсаційного оголошення обвинувального висновку проти Дональда Трампа в Нью-Йорку колишній президент США заявив про свою невинність. Трамп заявив, що невинний: «Єдиний злочин, який я скоїв, – це безстрашний захист нашої нації від тих, хто прагне її знищити», – сказав республіканець прихильникам у своєму маєтку Мар-а-Лаго в штаті Флорида того вечора.

Це був перший публічний виступ 76-річного президента після звинувачення в Нью-Йорку, звідки він повернувся незадовго до цього. Учора в Манхеттені він мав з’явитися до суду для оголошення обвинувального висновку, де його ознайомили з деталями історичного звинувачення.

Ось що йдеться в обвинувальному висновку

Трамп – перший екс-президент в історії США, якому висунуто кримінальні звинувачення. У обвинувальному висновку прокуратура звинувачує його у фальсифікації ділової документації у 34 випадках. Він нібито використав їх для приховування інформації, що ганьбить, і незаконної діяльності до і після президентських виборів 2016 року. У центрі звинувачень – виплата грошей «під шумок» порноакторці.

Трамп та інші особи систематично намагалися виявити негативну інформацію про нього, придушити її за допомогою грошей та таким чином підвищити свої шанси на президентських виборах 2016 року. Трамп доклав чимало зусиль, щоб приховати все це, зробивши десятки хибних записів у діловій документації. Серед злочинних дій, які він намагався приховати, були спроби порушити закони про вибори. За його словами, за законами Нью-Йорка злочином вважається змова з метою просування кандидата на виборах незаконними коштами. У суді Трамп не визнав себе винним.

Відповідь Трампа

Звинувачення проти нього – це «масове втручання у вибори у таких масштабах, яких наша країна ніколи не бачила», – розкритикував Трамп під час свого виступу у Мар-а-Лаго. Він балотується у президенти від своєї партії на виборах 2024 р. «Я ніколи не думав, що в Америці може статися щось подібне», – сказав Трамп, посилаючись на обвинувальний висновок і нарікаючи на те, що країна котиться у прірву під керівництвом демократів . Він вважає звинувачення проти нього політично вмотивованою спробою його супротивників усунути його на виборах 2024 року.

Читайте також:  У Японії заборонять великі церковні пожертвування

«Наша система правосуддя стала беззаконною, – вирував Трамп. Демократи намагаються зловживати нею у своїх цілях, щоби виграти вибори». «Ми – нація у занепаді. І тепер ці радикальні ліві божевільні хочуть вплинути на наші вибори за допомогою правоохоронних органів», – заявив він. “Ми не можемо цього допустити”. Республіканець назвав обвинувальний висновок сміховинним, а обвинувача Елвіна Брегга – невдахою.

Трамп уже кілька місяців тому оголосив, що хоче знову взяти участь у виборах. Судовий розгляд та можливий обвинувальний вирок у справі в Нью-Йорку можуть, у кращому разі, вплинути на плани Трампа знову балотуватися у президенти з політичної точки зору. З іншого боку, з юридичної точки зору, Трамп теоретично може брати участь у виборах навіть як засуджений злочинець.

Що відбувається далі

Подальша процедура після висунення звинувачення затягнеться надовго. Перед судовим розглядом спочатку проводиться низка слухань та надається можливість подати різні клопотання. Адвокати Трампа можуть спробувати затягнути розгляд тут і однаково призвести до того, що судовий процес зірветься. Сам Трамп має повернутися до суду лише 4 грудня.

Прокурори запропонували дату початку можливого судового процесу проти Трампа – січень 2024 р., захист висловився за пізнішу дату – кінець весни 2024 р. Суддя сказав, що розумно діяти якнайшвидше. Наступні президентські вибори мають відбутися у США у листопаді 2024 року. Внутрішньопартійні праймериз мають розпочатися у лютому 2024 року.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я