Трамп подасть апеляцію на рішення суду присяжних

18
Трамп подасть апеляцію на рішення суду присяжних: Колишній президент США Дональд Трамп має виплатити мільйони як компенсацію за сексуальний напад. Таке рішення ухвалив суд присяжних у Нью-Йорку у вівторок, повідомляє кореспондент агентства dpa із зали суду. Звинувачення у зґвалтуванні було відкинуто. Однак присяжні визнали доведеним, що Трамп зганьбив письменницю Е. Джин Керролл. Загалом Трамп має виплатити п’ять мільйонів доларів США (близько 4,56 мільйона євро) як компенсацію та штрафи. Присяжні, які складаються з шести чоловіків та трьох жінок, винесли свій вердикт після тригодинного обговорення.

Громадянські процеси у США мають нижчий поріг для винесення обвинувального вердикту, ніж кримінальні процеси: У цивільному праві обвинувальний вердикт означає, що присяжні вважають злочин вірогіднішим, ніж ні. У кримінальному процесі, навпаки, вина має бути доведена поза всякими розумними сумнівами.

Трамп гнівно засуджує вирок

Трамп розкритикував рішення присяжних у Нью-Йорку, винесене проти нього. «Цей вердикт – ганьба, – написав Трамп у вівторок на платформі Truth Social, одним із засновників якої він є. Це продовження «найбільшого полювання на відьом усіх часів», – написав нинішній претендент на пост президента. «Я зовсім не уявляю, хто ця жінка», – заявив він, маючи на увазі позивачку Е. Джин Керролл, яка звинуватила його у зґвалтуванні у шикарному нью-йоркському універмазі в середині 1990-х років. Трамп із самого початку заперечував ці звинувачення.

Трамп хоче знову стати президентом

Трамп хоче знову стати президентом США у 2024 році і балотується у кандидати від республіканців – судові позови проти нього щодо низки справ він вважає політично мотивованими. На початку квітня Трамп став першим колишнім президентом США, якому було висунуто кримінальне звинувачення у іншій справі.

Читайте також:  Десятки тисяч протестують проти уряду Нетаньяху

У нинішній справі американська письменниця Керрол звинуватила Трампа у зґвалтуванні у шикарному нью-йоркському універмазі в середині 1990-х років. Підприємець у сфері нерухомості, який на той час ще не був політиком, завжди заперечував ці звинувачення. У кримінальному плані звинувачення не мають терміну давності, але в цивільному плані 79-річна Керрол мала засоби правового захисту.

Захист Керролла намагався підкріпити свої звинувачення свідченнями кількох свідків. Дві жінки повідомили, що автор зателефонував їм незабаром після інциденту та розповів про злочин. Ще дві жінки розповіли присяжним, що Трамп ставив їх у аналогічні ситуації та нападав на них.

Адвокат Трампа Джозеф Такопіна оголосив про подання апеляції. «Він готовий рухатися далі. Він боротиметься із цим, подавши апеляцію», – сказав він про свого клієнта вчора біля будівлі суду. Такопіна додав, що він вітає той факт, що цивільну справу про зґвалтування було припинено. Але він сказав, що вердикт був непослідовним – суд також був упередженим. Раніше Такопіна заявив, що звинувачення були «неймовірними» та «неправдоподібними». На той час Трамп уже був відомим підприємцем у сфері нерухомості, тому такий вчинок не залишився б непоміченим.

Адвокат Керролла привітав результат громадянської справи. “Ми дуже раді”, – сказала Роберта Каплан, залишаючи будинок суду в Нью-Йорку разом зі своїм клієнтом. Сама Керол не стала коментувати ситуацію за межами будівлі суду.

Трамп не був особисто

Трамп не давав свідчень на суді та особисто не був присутнім на процесі. Його адвокат пояснив це тим, що колишній президент хотів позбавити мешканців Нью-Йорка великих логістичних зусиль, пов’язаних з поїздкою в мегаполіс Східного узбережжя і центральний район Манхеттена.

Керролл оприлюднила звинувачення у зґвалтуванні у уривку з книги у 2019 році. У відповідь Трамп заявив, зокрема, що Керрол не в його смаку. Він також звинуватив колишню колумністку журналу Elle у тому, що вона лише хотіла збільшити продаж своєї книги. Потім письменниця подала на Трампа до суду – спочатку за наклеп, оскільки він представив її брехнею. Новий закон Нью-Йорка нещодавно дозволив додати звинувачення у заподіянні тілесних ушкоджень – внаслідок зґвалтування.

Читайте також:  Трампа допитає прокуратура під присягою

Різні жінки звинувачують Трампа у сексуальних домаганнях

У минулому різні жінки звинувачували Трампа у сексуальних домаганнях, які він завжди заперечував. Під час його президентської кампанії 2016 року було оприлюднено старий аудіозапис, на якому Трамп робить непристойні та принизливі зауваження про жінок – і про те, що, будучи зіркою, можна чіпати жіночі геніталії, якщо захочеш.

Цей запис 2005 року також відіграв свою роль у аргументації адвокатів Керролла. Це була не – як це зобразив Трамп – розмова між чоловіками, а визнання в тому, як він поводився. Саме так він вчинив із Керролом.

Настрої у США розжарені

Настрій США розпалюється у зв’язку з юридичним переслідуванням Трампа. Щодо 76-річного президента ведеться розслідування щодо низки можливих злочинів. Сам він розцінює дії прокуратури проти нього як «полювання на відьом», покликане завадити висуванню його кандидатури у 2024 році. Нещодавно його показники зросли у внутрішньопартійних опитуваннях – у них Трамп явно випереджає інших можливих кандидатів-республіканців.

Декілька тижнів тому в Нью-Йорку проти Трампа було висунуто кримінальні звинувачення в іншій справі. Окружний прокурор Манхеттена Елвін Бреґґ звинувачує його в тому, що він намагався збільшити свої шанси на президентських виборах 2016 року, заплативши двом жінкам гроші «під шумок» і порушивши цим закони про вибори. Він також перебуває під слідством за свою роль у штурмі Капітолію США за кілька тижнів до того, як його наступник від демократів Джо Байден був приведений до присяги як президент.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я