Трамп побоюється звинувачення у штурмі парламенту

9

Трамп критикує розслідування, вважаючи їх політично вмотивованими.

 

Трамп побоюється звинувачення у штурмі парламенту

Колишній президент США Дональд Трамп побоюється швидкого звинувачення у зв’язку з насильницьким штурмом парламенту США 6 січня 2021 р. Спеціальний слідчий Джек Сміт у неділю повідомив йому в листі, що він став об’єктом розслідування і повинен протягом 4 днів з’явитися в колегію присяжних. так зване велике журі, – як заявив Трамп у вівторок. За його словами, це майже завжди означає арешт та обвинувальний висновок. 77-річний Трамп хоче знову балотуватися від республіканців на президентських виборах наступного року.

Це буде друге федеральне звинувачення для республіканця та третє звинувачення у тяжкому злочині. У середині червня федеральний суд американського міста Майамі звинуватив Трампу в тому, що після звільнення з посади президента він зберігав у своєму маєтку Mar-a-Lago надсекретні урядові документи і не повернув їх після отримання відповідного запиту. Трамп не визнав себе винним.

Міністерство юстиції призначило спеціального слідчого у листопаді, щоб передати на аутсорсинг політично чутливе розслідування щодо екс-президента. Сміт розслідує як справу секретних документах, і роль республіканця у нападі прибічників Трампа на Капітолій. Протягом кількох місяців він вивчає питання, чи достатньо доказів для порушення кримінальної справи. Трамп явно програв вибори 2020 року демократу Джо Байдену – але досі не визнає поразки та поширює неправду про фальсифікацію виборів.

Того дня загинуло 5 людей

6 січня 2021 року прихильники Трампа нарешті увірвалися до будівлі Конгресу США у Вашингтоні, де мало відбутися офіційне підтвердження поразки на виборах. Натовп, підбурюваний Трампом, із застосуванням насильства увірвався до Конгресу, внаслідок чого загинули 5 людей. Раніше Трамп привселюдно закликав свого помічника Майка Пенса заблокувати процедуру підтвердження перемоги Байдена на виборах. Проте Пенс виконав вимоги Конституції.

Читайте також:  Експерт ООН: понад 140 страт в Ірані у 2023 році

У грудні слідчий комітет Конгресу звинуватив Трампа в низці правопорушень у цьому контексті і рекомендував Міністерству юстиції вжити заходів проти Трампа. Проте ці рекомендації немає обов’язкової сили. Комітет Палати представників розслідував – за аналогією зі спеціальним слідчим – роль Трампа у спробах вплинути на результат президентських виборів 2020 року.

Тоді комісія звинуватила Трампа, зокрема, у підбурюванні натовпу до заворушень. Вона також рекомендувала провести розслідування щодо Трампа та інших причетних осіб за звинуваченням у перешкоджанні проведенню публічного розгляду, змові проти уряду США та висуненні неправдивих претензій до держави.

Трамп, як і раніше, під слідством

Трамп критикує розслідування, вважаючи їх політично вмотивованими. У вівторок на інтернет-порталі Truth Social, одним із засновників якого він є, він заявив, що це знову полювання на відьом, спрямоване на те, щоб перешкодити йому повернутися до Білого дому. Поки що Трамп лідирує в опитуваннях прихильників партії – але до остаточного рішення ще багато може статися.

Екс-президент, як і раніше, перебуває під слідством. Весною вся увага була прикута до справи в Нью-Йорку. На початку квітня Трампу було пред’явлено кримінальне звинувачення у зв’язку з виплатою грошей «завуальованій» порнозірці в Нью-Йорку, що викликало загальний резонанс. Таким чином, Трамп став першим в історії США екс-президентом, звинуваченим у скоєнні кримінального правопорушення. Він не визнав себе винним. Окрім іншого, звинувачення звинувачує республіканця у порушенні законів про фінансування виборчих кампаній при здійсненні платежу.

В іншому випадку Трамп вже зазнав кримінального переслідування – принаймні непрямого. Його групу, що займається нерухомістю, оштрафували в Нью-Йорку, зокрема, за податкові махінації. Трамп не був особисто звинувачений у цій справі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я