“День опору” пройшов в Ізраїлі

13

Коаліція Нетаньяху планує свідомо послабити незалежну судову систему країни.

 

«День спротиву» пройшов в Ізраїлі

Тисячі ізраїльтян провели у вівторок «День опору» у рамках акції протесту проти прагнення уряду послабити судову систему. Мітинги та акції протесту пройшли по всій країні. За повідомленнями ЗМІ, було тимчасово перекрито центральні дороги та кілька залізничних станцій у країні.

У центрі прибережного Тель-Авіва поліція перекрила зупинку поїзда з міркувань безпеки.

Тимчасово рух поїздів по всій країні було повністю зупинено. Спочатку було незрозуміло, чи є зв’язок із демонстраціями. За даними ізраїльської залізничної компанії, стався збій у роботі комп’ютера.

Загальнонаціональний день протесту розпочався рано-вранці. Демонстранти перекрили вхід на фондову біржу та до штаб-квартири збройних сил у Тель-Авіві. Інші закликали до загального страйку перед штаб-квартирою найбільшої профспілки Ізраїлю. Між поліцією та демонстрантами відбувалися окремі запеклі зіткнення. За даними поліції, кілька десятків людей було тимчасово заарештовано.

Заплановано великий мітинг

Увечері у центрі Тель-Авіва планувався великий мітинг. Тим часом у Білому домі у Вашингтоні було заплановано зустріч президента Ізраїлю Іцхака Герцога з президентом США Джо Байденом. У другій половині дня сотні людей також провели демонстрацію перед посольством США у Тель-Авіві. Організатори демонстрації закликають США використати свій вплив, щоб завадити ізраїльському уряду реалізувати свої суперечливі плани.

Коаліція прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху планує навмисно послабити незалежну судову систему країни. Коаліція звинувачує її в тому, що вона дуже впливає на прийняття політичних рішень.

Уряд хоче провести до парламенту важливу частину всеосяжного законопроекту вже до середини наступного тижня. Уряд звинувачує суддів у тому, що вони надто сильно втручаються у ухвалення політичних рішень. Важлива частина реформи, спрямованої на обмеження діяльності Верховного суду, має бути ухвалена наступного тижня. Критики вважають, що розподіл влади і, відповідно, демократія перебувають під загрозою. Дехто навіть попереджає про поступове запровадження диктатури.

Читайте також:  Південна Корея: Північна Корея запустила ракету

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я