Драгі може стати головою Комісії ЄС

13

Особисті дані – Драгі може стати головою Комісії ЄС

В Італії обговорюють можливу кандидатуру колишнього президента Європейського центрального банку Маріо Драгі на пост глави Єврокомісії.

Відома щоденна газета «La Repubblica» повідомила, посилаючись на дипломатичні кола в Брюсселі та Парижі, що президент Франції Еммануель Макрон виступає за кандидатуру 76-річного Драгі як наступник голови Комісії Урсули фон дер Ляйєн. За повідомленнями, колишній міністр оборони Німеччини може перейти до НАТО на посаду генерального секретаря.

Офіційних коментарів із цього приводу не було, навіть від самого Драгі. У канцелярії президента Франції просто сказали: «Нам нема чого сказати з цього приводу». Представник фон дер Ляйєн також відмовився від коментарів, коли його попросило агентство dpa. Посаду голови Комісії ЄС буде виставлено на торги після європейських виборів у травні. Нинішній генеральний секретар Нато Єнс Столтенберг вже давно хоче піти у відставку. Термін повноважень норвежця вже кілька разів продовжувався західним військовим союзом.

Драгі: ЄС переживає «критичний момент»

Після того, як Драгі очолив центральний банк своєї країни, він півтора роки, до жовтня 2022 року, був прем'єр-міністром, хоча й не належить до жодної партії. Восени фон дер Ляйєн доручила йому підготувати доповідь про майбутнє Європейського Союзу. Декілька днів тому Драгі заявив, що ЄС переживає «критичний момент». Праві популістські партії зараз перебувають на підйомі у кількох країнах-членах. Також є побоювання, що на ЄС чекають більш важкі часи, якщо колишній президент США Дональд Трамп переможе на виборах у листопаді 2024 року.

За даними Repubblica, Макрон вже переговорив з канцлером Німеччини Олафом Шольцем (СДПН) з приводу кадрових питань. Політик від ХДС фон дер Ляйєн очолює Комісію ЄС з 2019 року. 65-річна жінка поки що не заявила публічно, чи хоче вона продовжити роботу. Очікується, що до весни фон дер Ляйєн оголосить, чи вона претендуватиме на другий термін на цій посаді.

Читайте також:  Прихильники Больсонаро вторглися до Конгресу у Бразилії

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я