Зедер закликає до будівництва нових атомних електростанцій у Німеччині

9

Енергія – Зедер закликає до будівництва нових атомних електростанцій у Німеччині

Якщо партія ХДС/ХСС увійде до уряду після наступних загальних виборів, лідер ХСС Маркус Зедер виступає за масштабне розширення ядерної енергетики в Німеччині.

«Нашою метою має бути прийняття нових атомних електростанцій – менших за розміром, із зовсім іншою енергетичною потужністю, із зовсім іншим поглинанням можливих відходів», – заявив баварський міністр-президент після засідання партійного керівництва у Мюнхені. Разом з ядерним синтезом, який потім буде додано, енергетична політика Німеччини має бути поставлена ​​на нову основу до 2040 року».

Зедер підкреслив, що Німеччина є примарою та аутсайдером в енергетичній політиці через уряд світлофору. Якщо кліматична нейтральність є для Німеччини найважливішим підходом поруч із низькими цінами енергію, їй також терміново потрібна інша енергетична стратегія. «Повернення до вугілля – це кліматичний злочин до кінця десятиліття. Я можу лише настійно рекомендувати не робити цього».

“Не треба просто відновлювати роботу кількох старих атомних електростанцій”.

Далі Зедер заявив, що поновлення роботи виведених з експлуатації німецьких атомних електростанцій недостатньо. “Якщо ми будемо відповідальні з 2025 року, ми будемо використовувати зовсім інший підхід, а не просто реанімувати кілька старих атомних станцій”.

У Німеччині останні три атомні електростанції – Ізар-2 (Баварія), Неккарвестхайм-2 (Баден-Вюртемберг) та Емсланд (Нижня Саксонія) – було зупинено 15 квітня. Відмова від атомної енергетики перегукується з рішенням, яке уряд Німеччини просував за допомогою голосів ХСС під час канцлерства Ангели Меркель (ХДС). Зедер і лідер ХДС Фрідріх Мерц неодноразово піддавали це рішення різкій критиці через енергетичну кризу, спричинену війною в Україні, і спочатку закликали відмовитися від ядерної енергетики хоча б на пізніший термін. Вони побоюються зростання цін на електроенергію у майбутньому, особливо на півдні Німеччини.

Читайте також:  Драгі може стати головою Комісії ЄС

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я