Ті, хто злив плани США в Україні, пред’явлені звинувачення

30
Нацгвардійцю, який злив плани США в Україні, пред’явлені звинувачення: Через два місяці після арешту підозрюваному в скандалі, пов’язаному з розвідкою США, висунуто звинувачення. Федеральне велике журі звинуватило офіцера Джека Тейшейра за шістьма пунктами у навмисному зберіганні і розголошенні секретної інформації про національну оборону, повідомляє Міністерство юстиції у Вашингтоні. З того часу 21-річний хлопець перебуває за ґратами з міркувань безпеки.

“Тейшейра звинувачується у наданні інформації користувачам платформи соціальних мереж, яку, як він знав, вони не мали права отримувати”, – йдеться у заяві генерального прокурора Мерріка Гарланда. За його словами, уряд США довірив IT-фахівцеві доступ до секретної інформації – у тому числі до інформації, яка, як він повинен був знати, у разі розголошення завдасть серйозної шкоди національній безпеці США. У разі винесення обвинувального вироку чоловікові загрожує до десяти років позбавлення волі у будь-якому разі, повідомляють джерела у міністерстві.

Тейшейра вступив на службу до Національної гвардії у вересні 2019 року, а 2021 року отримав офіційний допуск до перегляду навіть надсекретних урядових документів. З січня 2022 року він, як стверджується, навмисно публікував інформацію, що відноситься до категорії «таємно» та «цілком таємно», у закритому чаті на Discord, платформі, популярній серед відеогеймерів. Звідти вони поширювалися інтернетом, поки про них не стало відомо владі та ЗМІ. Витік став надбанням громадськості лише у квітні цього року.

Читайте також:  Шольц хоче відновити переговори між ЄС та МЕРКОСУР

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я