Теракт у Крайстчерчі: Розпочато офіційне розслідування

8

Через чотири з половиною роки після терактів у Крайстчерчі шрами в Новій Зеландії не зажили. Нині розпочинається нове розслідування. Здебільшого воно стосується реакції рятувальників.

Крайстчерч: Співробітники поліції стоять біля однієї з двох мечетей у Крайстчерчі наступного дня після злочину, коли правий екстреміст застрелив 51 особу і поранив ще 50.

Теракт у Крайстчерчі: Розпочато офіційне розслідування

У Новій Зеландії розпочалося офіційне розслідування смертоносних терактів у двох мечетях міста Крайстчерч. У березні 2019 року в місті на Південному острові австралієць, який дотримується правоекстремістських поглядів, застрелив 51 особу і поранив ще 50. Брентон Таррант, якому на той момент було 28 років, транслював свій вчинок в Інтернет через камеру на шоломі. Цей напад став найжорстокішим злочином із найбільшою кількістю жертв за всю нову історію тихоокеанської держави. Злочинця було засуджено до довічного ув’язнення без можливості дострокового звільнення в серпні 2020 року.

На сьогоднішній день так зване «корональне розслідування» вивчає, зокрема, реакцію служб екстреної допомоги та персоналу лікарні, а також питання, чи отримував злочинець безпосередню допомогу від іншої людини. Згідно з офіційною заявою судового відомства, всього розслідується десять пунктів. Перший етап розслідування триватиме шість тижнів. Дізнання – це юридичний процес, передбачений законодавством Нової Зеландії, в якому беруть участь медичні експерти, поліція, співробітники служб швидкого реагування та свідки.

Запобігання подібним трагедіям у майбутньому

Докази включають тисячі фотографій та аудіофайлів, а також понад 80 годин відео. Також буде з’ясовано, чи не працювали двері запасного виходу в одній із мечетей. Крім того, необхідно встановити точну причину смерті жертв, а також з’ясувати, чи можна було запобігти смерті деяких з них при іншому медичному реагуванні. За словами керівника розслідування Бріджіт Віндлі, мета розслідування – дати відповіді на запитання, що залишилися без відповіді, які задають убиті горем сім’ї, і з’ясувати, чи можна зробити більше для запобігання подібним трагедіям у майбутньому.

Читайте також:  Відновлення заворушень у Берліні

Перший офіційний звіт про розслідування цього злочину вже був опублікований у грудні 2020 р. з рекомендаціями для уряду, який на той час очолював прем’єр-міністр Джасінда Ардерн. Спеціально призначена Королівська комісія провела всебічне розслідування того, як взагалі стали можливі напади, як злочинець отримав зброю та яку роль у цьому відіграли служби безпеки та розвідки. В результаті терактів було проведено всеосяжну реформу в галузі вогнепальної зброї та створено ініціативу «Крайстчерцький заклик», спрямовану на боротьбу з терористичним та екстремістським контентом в Інтернеті.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я