Протест проти судової реформи в Ізраїлі

35

Права релігійна влада прем’єр-міністра Нетаньяху хоче навмисно послабити судову систему в країні. Це викликає протести – і знову виводить тисячі ізраїльтян на вулиці.

Протест проти судової реформи в Ізраїлі

Тисячі ізраїльтян у суботу ввечері вп’яте поспіль протестували проти спірної судової реформи в країні. Незважаючи на дощову погоду, демонстранти зібралися у центрі прибережного міста Тель-Авів. Багато хто розмахував ізраїльськими прапорами і скандував «свобода, рівність, якість управління». Люди також вийшли на вулиці у Хайфі.

Демонстранти хочуть зупинити план праворелігійного уряду прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху щодо навмисного послаблення судової системи в країні. Еліад Шрага, голова Руху за якість уряду, порівняв Нетаніягу з римським імператором Нероном, який із задоволенням дивився на Рим, що горів. “Ганьба, ганьба, ганьба”, – продовжував голосно кричати Шрага, і натовп приєднався до нього. За словами Шрагі, Нетаньяху хотів зловжити реформою, щоб уникнути обвинувального вироку у справі про корупцію. Він попередив про «сатанинський план» уряду щодо перетворення Ізраїлю з єврейської демократичної держави на диктатуру.

Згідно з планами міністра юстиції Ярива Левіна, більшість у парламенті має мати можливість ухвалити закон, навіть якщо Верховний суд скаже, що він порушує Основний закон. Левін також хоче змінити склад органу, який призначає суддів. Він звинувачує Верховний суд у надмірному втручанні у політичні рішення.

Читайте також:  Мільйони дітей голодують у Пакистані

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я