Що ви любите більше: трилери чи романтичні комедії? Цей фактор дуже впливає на наш організм, кажуть експерти.
При виборі фільму люди діляться на два типи: одні хочуть вдосталь полоскотати нерви, насолодитися лякаючою атмосферою жахів, трилерів або, на крайній край, фантастики, інші ж у страху заплющуються і погоджуються лише на комедію та романтичну драму, пише Doctorpiter.
Якщо ви ставитеся до першої групи, ймовірно, ваша психіка міцніша і стабільніша. У любові до жахів та трилерів є ще один плюс, каже мануальний терапевт Пол Аллен. Експерт зауважив, що ті люди, які тяжіють до хорорів, у рази краще справляються із хронічним болем і взагалі краще переносять різні неприємні відчуття у тілі.
“Деякі дослідження доводять, що фільми жахів можуть бути настільки ж корисними для тривожного розуму, як і фізичні вправи, і це здорово, тому що я впевнений, що багато хто воліє подивитися фільм, а не вирушити на прогулянку або пробіжку”, – пояснив Пол Аллен. .
Чому ж у хорорів та трилерів такий ефект? Причин може бути кілька.
-
Ви перемикаєте увагу. Навіть якщо сталося щось неприємне, то напевно при перегляді комедії або мелодрами ви відволікатиметеся на свої відчуття. Жахи ж захоплюють нас цілком.
-
Проходить гормональний вибух. Страх, яскраві емоції, переживання — це провокує організм на викид ендорфіну. А де ендорфін, там і емоційне розрядження. Переживання стають не такими яскравими, а біль — не таким інтенсивним.
-
Реальність йде на другий план. Людина краще концентрується на сюжеті фільму жах, ніж на сюжеті комедії. «Багато людей, які живуть з хронічними захворюваннями, повідомляють, що навіть година перегляду їхніх улюблених телешоу може допомогти їм відволіктися і полегшити біль», — каже Аллен.
-
Загострюються почуття. Під час перегляду жахів мозок в рази швидше обробляє інформацію. Для цього йому доводиться «заглушити» непотрібне — найчастіше це переживання чи біль голови.
До речі, люди, які люблять жахіття, у рази легше ставилися до новин про пандемію коронавірусу, кажуть вчені. Коли світ охопив глобальний карантин, багато хто втрачав роботу, місяцями сидів удома, тяжко хворів і навіть стикався зі смертю близьких. Було важко та страшно, сильно зросли запити на консультації психологів. Дивно, але саме фанати жахів і трилерів краще за інших тримали себе в руках і довше зберігали позитивний настрій.
.