Стираємо улюблені джинси: чого робити категорично не можна

146

Джинси – улюблений вид повсякденних штанів людей усього світу. Але багато хто не знає правил прання цього предмета одягу.

Стирайте джинси після покупки

У джинсах, особливо темних, можуть залишитися надлишки барвника. Буває, що вони бруднять шкіру і залишають сліди на одязі, ременях та сумках. Щоб видалити зайву фарбу, нові джинси потрібно випрати в холодній воді з м’яким миючим засобом. Можна додати трохи оцту: він закріпить барвник, і джинси цвітуть повільніше. Достатньо 50 мл на п’ять літрів води, пише портал Burninghut.

Правильно готуйте джинси до прання

Якщо нові джинси, перед пранням відріжте всі етикетки. У ношених джинсів перевірте кишені та переконайтеся, що вони порожні. Потім застебніть всі блискавки та гудзики. Виверніть джинси навиворіт: так вони менше протиратимуться.

Джинси можна прати в пральній машині в режимі дбайливого прання. Разом з ними в барабан можна покласти речі із щільної тканини того ж кольору: світлий одяг джинси можуть пофарбувати. Температура води має збігатися з рекомендаціями на бирці. Як правило, це не вище за 30–40 градусів.

Дбайливо сушіть джинси

Джинси не можна сушити у сушильній машині. Краще розкласти їх на горизонтальній поверхні або повісити штанинами вгору. Залишіть їх на вивороті: так кишені швидше просохнуть, а тканина не вигорятиме на сонці.

Після прання джинси зазвичай стають жорсткішими. Це нормально. Не варто використовувати кондиціонер: джинси можуть втратити форму. Щоб пом’якшити тканину, відпарте її з виворітного боку. Але можна цього й не робити: поступово штани розносяться.

Прайте джинси якомога рідше

Фішка джинсової тканини в тому, що вона поступово набуває потрібної форми. На джинсах з’являються складки та заломи, що відповідають вашій фігурі. Такі штани добре сидять, не сковують рухів і виглядають органічно. Щоб не заважати цьому процесу, потрібно прати джинси якомога рідше.

Читайте також:  Харчові алергії – які бувають? 8 найчастіших харчових алергенів

Для тканини рідке прання дійсно корисне. Але важливо не забувати про гігієну. Тому підберіть ту періодичність прання, яке підходить саме вам. Якщо ви живете на півдні та багато потієте, прати штани можна частіше. У прохолодному та сухому кліматі краще робити це рідше. У будь-якому випадку намагайтеся одягати джинси між праннями хоча б три-чотири рази.

Щоб видалити бруд, не обов’язково прати штани повністю. Пил унизу штанин можна очистити сухою щіткою. Випадкову пляму відтерти старою зубною щіткою або вологою губкою. Щоб видалити запах, що в’ївся, повісьте джинси у вологій ванній кімнаті, поки приймаєте душ. Потім вивісіть їх на свіжому повітрі, підсохнути і провітритися.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я