Переговори про постачання танків – Перші зобов’язання

21

Уряд Німеччини повільніше, ніж деякі очікували, просувається у своїх зусиллях щодо створення альянсу для постачання танків Leopard до України. Деякі партнери не так поспішають.

Переговори про постачання танків – Перші зобов’язання

Після ухвалення рішення про постачання бойових танків Leopard уряд Німеччини все ще чекає на конкретну участь від країн-партнерів. Якщо за старішою моделлю Leopard 2A4 вже були оголошення, то ситуація з поставками нового типу 2A6, за даними урядових кіл у Берліні, спочатку була напруженою.

Тим часом глава португальського уряду Антоніу Кошта пообіцяв постачання, але залишив точну кількість відкритим. Португальське державне інформаційне агентство Lusa повідомило, що його країна зараз перебуває в контакті з Німеччиною з приводу капітального ремонту танків Leopard.

Минулого тижня уряд Німеччини оголосив про свій намір поставити 14 літаків Leopard 2A6 після того, як Польща вже подала заявку на отримання дозволу на постачання старих літаків Leopard 2A4. Таким чином, обидві країни роблять перший крок, який за участю партнерів має привести до створення двох українських батальйонів «Леопард». В Україні вони зазвичай оснащені 31 танком кожен.

Канцлер втручається

Der Spiegel» повідомив, що канцлер Олаф Шольц (СДПН) зробив кілька телефонних дзвінків, намагаючись схилити глав урядів до ухвалення зобов’язань щодо постачання. За інформацією Spiegel, жодна країна ЄС не захотіла взяти на себе конкретні зобов’язання щодо участі в танковому пакеті під час відеодзвінка, на який минулого тижня було запрошено міністра оборони Бориса Пісторіуса (СДПН). Навіть уряд Нідерландів, який, як і Польща, вже обіцяв у ЗМІ поставити танки Leopard 2, не хотів брати на себе зобов’язання. Проте кілька штатів взяли він публічні зобов’язання.

«В даний час ми працюємо над тим, щоби можна було обійтися без деяких наших танків. Я знаю, скільки танків буде відправлено (нами в Україну), але про це буде оголошено лише свого часу», – заявив португалець Коста під час відвідин португальської військової місії у Центральноафриканській Республіці. Коста повідомив державному телеканалу RTP, що можливу дату розгортання було оголошено на європейському рівні «до кінця березня».

Читайте також:  У Києві посилиться німецька присутність

Зараз контакти з Німеччиною стосуються «логістичної операції з доставки деталей для завершення ремонту деяких (бойових) машин, які не були в строю», – продовжив Коста, згідно з Lusa. Обороноспроможність Португалії мала залишатися гарантованою, незважаючи на постачання танків в Україну, також для того, щоб мати можливість виконувати завдання в рамках НАТО. Тому танки, які нині не функціонують, мають бути відремонтовані, щоб замінити чинні танки Leopard, які мають бути поставлені в Україну. Португальські збройні сили мають загалом 37 машин Leopard 2A6, які були куплені у Нідерландах кілька років тому.

53 законсервовані танки в Іспанії

Іспанія хоче поставити Україні від чотирьох до шести основних бойових танків Leopard у рамках першого траншу, як повідомила газета El País з посиланням на урядові кола в Мадриді. Міністерство оборони Іспанії не стало ні спростовувати, ні підтверджувати це повідомлення. Йдеться про танки типу 2A4, які були законсервовані в Сарагосі з 2012 року, пише газета. Спочатку їх потрібно буде відремонтувати, що займе близько двох з половиною місяців і може коштувати понад 500 тисяч євро за танк. Точна кількість танків, які зможе поставити Іспанія, залежатиме від стану 53 законсервованих «Леопардів».

Після низки інших країн Канада також оголосила про постачання бойових танків на Україну і на першому етапі хоче відправити до зони бойових дій чотири моделі Leopard. Постачання відбудеться «найближчими тижнями», заявила міністр оборони Аніта Ананд на прес-конференції в Оттаві минулого тижня. Крім того, канадські солдати мали надати підтримку своїм українським колегам під час введення танків в експлуатацію. Канада також розглядала можливість відправлення додаткових танків у пізніші терміни.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я