Свято до нас приходить: як уникнути похмілля та переїдання

25

Настала пора зимових свят, порушуючи актуальне питання: як гідно витримати марафон нескінченних тостів та рясних закусок? Ось кілька лайфхаків, які допоможуть уникнути надмірного гедонізму та похмільної досади.

Приготуйте правильний сніданок

Правило номер один напередодні будь-якого свята – поснідайте як слід. Позначте ранок щедрою мискою каші, присмаченою шматком олії, жменькою корисних ягід і дрібкою кориці. Каша (будь-яка, яка подобається, але вівсянка поза конкуренцією) стабілізує рівень цукру в крові, що допоможе контролювати апетит протягом дня. Додайте до меню порцію пробіотичного йогурту – для підтримки імунної системи та чутливої ​​пробіоти у боротьбі з побічними ефектами святкового сезону на кшталт овердозу алкоголю та нестачі сну, пише ELLE.

Налягайте на воду

На наступний день після свята докладіть всіх свідомих зусиль, щоб випити 6-8 склянок води або багато трав’яного чаю або розведеного соку. Це, звичайно, не позбавить спокуси знову пуститися у всі тяжкі ближче до вечора, але як мінімум врятує від алкогольної посухи в організмі. Навіть легке зневоднення чревате головним болем, що у поєднанні з сечогінною дією алкоголю робить споживання рідини дуже важливим. Уникайте напоїв із кофеїном, оскільки він також сприяє виведенню рідини. Обов’язковий маневр: випити повну склянку чистої води перед тим, як впасти в ліжко, і не менш повний – ледве прокинувшись.

Перекусіть перед гулянням

Ще один рятівний лайфхак, якщо вечірка намічається в незрозумілий час, наприклад, обід давно минув, а до вечері як мінімум година. Добре спрацює, наприклад, баночка йогурту вприкуску з бананом. Протеїн йогурту сповільнить перетравлення, що відстрочить дію першого келиха, у той час як багатий калієм банан компенсує вживання солі, що неминуче, оскільки виливи зазвичай супроводжуються горішками, оливками та чіпсами. Інші варіанти передалкогольного перекушування: мультизерновий тост з маслом (краще горіховим), невелика миска мюслі з молоком або миска гарячого овочевого супу. Переїдати не потрібно, не забувайте про очікуване частування.

Читайте також:  Естрогени (і фітоестрогени) – як впливають на організм чоловіків?

Не покладайтеся на алкогольні калорії

У процесі застілля пам’ятайте, що все це ви вже їли, і цей випадок не останній – життя надасть вам шанс надолужити втрачене. Акцентуйтеся на свіжих овочах, зелені, нежирному м’ясі та рибі. У той самий час зовсім немає, вважаючи, що у вині й так повно калорій, – дилетантство і потурання. Організм вам дякую не скаже. Алкоголь постачає лише порожні калорії, і тому відмова від їжі заради випивки означає втрату цінних поживних речовин, тоді як тіло потребує їх для детоксикації. Дотримуйтесь напоїв одного виду (з вин переважають білі сухі, оскільки в них менше речовин, які можуть погіршити похмілля) і випивайте не більше келиха на годину, чергуючи з соком, водою та іншими безалкогольними напоями – ця стратегія відмінно працює, якщо вам не подобається тусити з порожні руки.

І знову гарненько поснідайте

Навіть після самої шаленої ночі не варто пропускати перший прийом їжі: баланс дієти дуже важливий, особливо якщо ви добре зловживали. Правильний сніданок після свята – фріттата, омлет з овочами, шакшука, локшина на бульйоні наваристого. Яйця – відмінний вибір похмільного ранку, тому що забезпечують організм холіном, поживною речовиною, що підтримує печінку. Додайте у свій омлет гриби (енергетичні вітаміни групи В), помідори (вітамін С), цибулю (корисні для печінки сполуки сірки), шпинат (джерело фолату, що відновлює ДНК), кайенський перець або нарізаний перець чилі (щоб покращити кровообіг і швидше прийти в форму).

Тим, кого нудить від думки про сніданок, допоможе смузі – з бананів, апельсинів чи ківі. Такий напій багатий на калій, що допоможе заповнити втрату електролітів – зневодненому алкоголем організму фруктотерапія показана як ніколи.

Читайте також:  Навіть не пробуйте: 7 популярних лайфхаків у прибиранні, які не працюють

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я