Судова реформа: в Ізраїлі тривають переговори

21

Після масових протестів і загального страйку Ізраїль, схоже, знову набуває спокою. Переговори щодо спірної судової реформи уряду мають запобігти новій ескалації ситуації.

 

Судова реформа: в Ізраїлі тривають переговори

У суперечці про судову реформу в Ізраїлі уряд та опозиція хочуть продовжити переговори протягом тижня. Представники правої релігійної коаліції та опозиції зустрілися для перших переговорів у резиденції президента у вівторок увечері.

Переговори закінчилися приблизно за півтори години «в хорошому настрої», як оголосила після цього канцелярія президента Іцхака Герцога в Єрусалимі. Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху раніше відклав ухвалення законопроекту після масових протестів, щоб звільнити «місце для діалогу».

Було незрозуміло, чи послужить компромісна пропозиція, висунута Герцогом кілька тижнів тому, основою для переговорів. Нетаньяху на той час відкинув комплексну пропозицію як «незбалансовану». Опозиція, навпаки, підтримала його.

Протести продовжуються

Незважаючи на оголошене відстрочення спірної судової реформи, противники планів уряду продовжували протестувати. Десятки людей зібралися ввечері перед резиденцією президента в Єрусалимі, щоб висловити протест проти початку переговорів. У Тель-Авіві вдень відбулися мітинги за участю сотень демонстрантів.

За допомогою судової реформи коаліція Нетаньяху хоче обмежити вплив Верховного суду та розширити владні позиції уряду. Вона звинувачує Верховний суд у надмірному втручанні у політичні рішення. У майбутньому парламент зможе скасовувати рішення Верховного суду простою більшістю голосів. Критики бачать поділ влади під загрозою та попереджають про кризу держави, якщо реформу буде проведено таким чином.

Після того, як у понеділок загальний страйк на знак протесту проти реформи призвів до зупинки значної частини економіки, у вівторок нормальна робота відновилася. Літаки знову регулярно злітають у міжнародному аеропорту.

Байден: Нетаньягу не відвідає США

Тим часом президент США Джо Байден поставив хрест на перспективах візиту Нетаньяху до Вашингтона в найближчому майбутньому. Відповідаючи у вівторок на запитання, чи запросить він Нетаньяху до Білого дому, Байден сказав журналістам: «Не найближчим часом». Байден розкритикував спірну судову реформу. Переконаний прихильник Ізраїлю, президент США висловив стурбованість, відповідаючи на питання про стан демократії в країні. «Ви не можете продовжувати йти цим шляхом». Згодом Байден додав, що сподівається, що Нетаньяху відмовиться від планів судової реформи.

Читайте також:  Різке зростання числа антисемітських інцидентів у Німеччині

Нетаньяху відповів у Твіттері, що цінує підтримку Байдена. Але Ізраїль – суверенна країна, яка не ухвалює рішень у відповідь на тиск з-за кордону, «навіть від своїх найкращих друзів».

Раніше посол США в Ізраїлі Томас Найдс висловився про перспективу швидкого запрошення Нетаньяху до Білого дому у Вашингтоні. «Я думаю, що його буде запрошено після Песаха», – сказав Найдс у вівторок ізраїльському Армейському радіо. Єврейське свято Песах починається в середу наступного тижня і триватиме тиждень.

З моменту вступу на посаду в листопаді Нетаньягу вже відвідав кілька європейських країн, включаючи Німеччину, а також сусідню Йорданію. США, які традиційно є його найближчим союзником, поки не направили йому запрошення. Спостерігачі вбачають у цьому знак того, що Байден незадоволений політикою правого релігійного уряду.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :