Суддя Верховного суду звинувачений у ухваленні розкішних хабарів

109

Його критики стурбовані громадським іміджем Верховного суду.

 

Суддя Верховного суду звинувачений у ухваленні розкішних хабарів

Суддя Верховного суду Кларенс Томас критикує США після повідомлення про нібито пожертвувані розкішні поїздки. “Вищий суд країни не повинен мати найнижчі етичні стандарти”, – сказав демократ Дік Дурбін, голова судового комітету в Сенаті США. Передісторією стала доповідь розслідувального видання «ProPublica». Згідно з доповіддю, стверджується, що Томас приймав розкішні подорожі від мільярдера Харлана Кроу, який є великим донором консервативних проектів.

Томас нібито не розкривав інформацію про ці запрошення. Як приклад «ProPublica» наводить поїздку до Індонезії у 2019 році, яку Томас та його дружина Джіні провели на борту яхти Кроу – вони також подорожували приватним літаком Кроу. Томас не відповів на докладний перелік питань про запрошення, йдеться у доповіді.

Останнім часом архіконсервативний суддя неодноразово викликав ажіотаж. Минулого року юрист викликав обурення своєю заявою, яку він опублікував після рішення, яке відмінило право на аборт у США. Він написав, що рішення, які закріплюють право на контрацепцію, одностатеві шлюби чи секс між одностатевими партнерами, також мають бути переглянуті.

Демократ закликає до імпічменту судді

Дружина судді Джіні Томас, за повідомленнями ЗМІ, доклала зусиль для проведення кампанії проти Дональда Трампа після його поразки на президентських виборах 2020 року. Вона вважається вірною прихильницею Трампа. Критики вимагали, щоб Томас не займав місце у Верховному суді через упередженість у справах, пов’язаних із Трампом. Томас досі не виконав цієї вимоги.

“Гостинність, яку ми надавали Томасам протягом багатьох років, нічим не відрізняється від гостинності, яку ми надавали багатьом іншим нашим дорогим друзям”, – сказав мільярдер Кроу. Він сказав, що ніколи не намагався вплинути на рішення судді.

Читайте також:  Іванка Трамп вважала за краще повернутися у своє колишнє коло

Конгресвумен-демократ Олександрія Окасіо-Кортез закликала усунути Томаса від суддівства. Альберто Гонзалес, генеральний прокурор за колишнього президента-республіканця Джорджа Буша-молодшого, сказав CNN, що не вважає, що запрошення вплинули на рішення Томаса. Однак він стурбований громадським іміджем Верховного суду.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я