Лікувальні властивості оливкової олії

415

Лікувальні властивості оливкової олії настільки високі, що нерідко оливкову олію називають серед найкорисніших продуктів для здоров’я.

Перш ніж говорити про лікувальні властивості оливкової олії, варто згадати, що цей продукт також благотворно впливає і на нашу зовнішність, що для будь-якої жінки важливий факт. Оливкова олія покращує структуру шкіри та волосся (причому для цього її не тільки вживають у їжу, але й використовують як інгредієнт для поживних масок). Навіть у процесі схуднення та нормалізації обміну речовин оливкова олія відіграє не останню роль. Незважаючи на те, що по суті, цей продукт є нічим іншим, як жиром. Чому ж тоді дієтологи наполягають на його включенні у всі дієти? Секрет у тому, що олеїнова кислота, яка є в оливковій олії, стимулює в нашому організмі вироблення особливої ​​речовини, що сигналізує в мозок про насичення, пише Woman. Таким чином, оливкова олія успішно і надовго пригнічує почуття голоду. Хіба це не вагомий привід завести у себе на кухні пляшечку ароматної цілющої оливкової олії?

Лікувальні властивості оливкової олії

Тепер безпосередньо про користь оливкової олії для здоров’я людини. По-перше, цей продукт рекордсмен зі зниження рівня холестерину. Отже, він незамінний для профілактики атеросклерозу, серцево-судинних захворювань, діабету, хвороби Альцгеймера та інших недуг. Ще одна лікувальна властивість оливкової олії – вона має протизапальний ефект, а значить вкрай корисна при будь-якому запаленні в організмі: починаючи від ангіни та захворювання ясен, і закінчуючи тромбофлебітом, виразкою шлунка або, скажімо, статевими інфекціями. До речі, саме тому в лікувальній дієті стіл 1, яку лікарі прописують при виразці шлунка, оливкова олія відіграє ключову роль.

В оливковій олії містяться особливо цінні олеїнова та лінолінова кислоти, а також вітаміни А, D, Е, К. В основному саме цей набір забезпечує лікувальні властивості оливкової олії. Серед яких:

  • нормалізація процесу травлення, профілактика та лікування більшості захворювань ШКТ;
  • підвищення імунних функцій;
  • уповільнення процесу старіння тканин та органів (за рахунок великої кількості антиоксидантів, що містяться в оливковій олії);
  • покращення розумової діяльності, зміцнення пам’яті, ефективна профілактика нервових розладів;
  • активну участь у якнайшвидшому загоєнні ран та травм;
  • захист слизової оболонки шлунка від виникнення виразок;
  • зміцнення кісткової тканини;
  • ефективна профілактика онкологічних захворювань;
Читайте також:  Нове дослідження: прийом антидепресантів таки притуплює емоції

Не зайвим буде згадати, що лікувальні властивості оливкової олії співслужать хорошу службу вагітним жінкам. Користь забезпечується завдяки високому вмісту мононенасичених жирних кислот, які беруть участь у формуванні мозку майбутньої дитини, а також її нервової системи.

Яка оливкова олія має найкращі лікувальні властивості?

Щоб відчути на собі повноту лікувальних властивостей оливкової олії, необхідно знати, який продукт найбільш корисний. Вибирати слід масло, приготовлені шляхом холодного віджиму (іноді кажуть також пресування). Напис на етикетці повинен гласить: Extra virgin olive oil. Це означає, що при отриманні олії використовувалися тільки механічні засоби, і ніякої теплової чи хімічної обробки вона не піддавалася. Саме такий вид оливкової олії — нерафінована, холодного віджиму — має найвищі корисні якості.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я