Росія загрожує розірвати угоду щодо зерна у травні

24

Міністр закордонних справ Лавров вимагає полегшення російського експорту.

 

Росія загрожує розірвати угоду щодо зерна у травні

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров пригрозив припинити дію міжнародної угоди щодо експорту зерна з України. «Без полегшення власного сільськогосподарського експорту Росія не продовжуватиме угоди щодо зерна», – заявив Лавров під час візиту до Туреччини.

«Якщо й надалі не буде зрушень зі зняття бар’єрів на шляху експорту російських добрив та зерна, ми подумаємо, чи потрібна нам ця угода», – цитує його державне інформаційне агентство ТАРС. Якщо Захід не поступиться, Росія може поновити блокаду чорноморських портів України, сказав він.

На зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу в Анкарі Лавров сказав Заходу: «Нехай вони продовжують перевозити відповідні товари України сушею, залізницею або річкою». Потім Росія співпрацюватиме з Туреччиною та Катаром, щоб продавати свої сільськогосподарські товари на світовому ринку. «Плани щодо цього вже обговорювалися», – сказав він.

Термін дії угоди спливає без продовження у середині наступного місяця.

Побоювання щодо голодної кризи

Після початку агресивної війни проти України у лютому минулого року Росія протягом кількох місяців блокувала чорноморські порти України, перешкоджаючи експорту зерна. Україна є одним із найважливіших світових експортерів. Це викликало побоювання голодної кризи, особливо у бідних країнах.

Влітку за посередництва Туреччини та Організації Об’єднаних Націй було досягнуто згоди. З того часу, за турецькими даними, на світовий ринок надійшло понад 27 мільйонів тонн українського зерна.

Угода, спочатку укладена на 120 днів, двічі продовжувалася, але востаннє лише на 60 днів. Росія неодноразово загрожувала розірвати угоду. Як причину називалося те, що її власний експорт зерна та добрив буде утруднений через західні санкції.

Читайте також:  Макрон просить Китай поговорити з Росією про мир в Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я