Суд над Трампом призначено на березень 2024 року

27
Колишній президент США Дональд Трамп постане перед судом у Сполучених Штатах лише за вісім місяців до президентських виборів. Початок судового процесу над ним у зв’язку з виплатами порнозірці «завуальованих» грошей було вчора попередньо призначено на 25 березня 2024 року, як повідомили телекомпанії CNN та CNBC.

За даними CNN, головний суддя Хуан Мерчан наголосив, що він не хоче якимось чином перешкодити Трампу вести передвиборчу кампанію. Однак під час слухання, яке тривало лише кілька хвилин, 76-річний суддя повідомив, що йому заборонено публікувати внутрішні судові документи. Сам Трамп був присутній на засіданні з відеозв’язку, був одягнений у костюм, сидів перед двома прапорами США і не давав коментарів.

130 000 доларів за гроші

З початку квітня Трампу було пред’явлено звинувачення щодо 34 пунктів у Нью-Йорку: прокурори звинувачують республіканця у фальсифікації ділової документації. Він нібито використав їх для приховування інформації, що ганьбить, і незаконної діяльності до і після президентських виборів 2016 року, щоб підвищити свої шанси на виборах. Згідно із виборчим законодавством Нью-Йорка, змова з метою просування кандидата на виборах незаконними коштами є кримінальним злочином.

Передісторія справи полягає в тому, що незадовго до свого обрання президентом Трамп заплатив порноакторці Стормі Деніелс 130 000 доларів США. Вона стверджувала, що вона мала з ним секс. Трамп заперечує наявність любовного зв’язку, але з факт виплати грошей. Угоди про мовчання між двома сторонами власними силами не є незаконними. Але Трамп звинувачується в тому, що незаконно звітував про виплати, намагався приховати їх у незаконний спосіб і використав їх для приховування інших порушень закону.

Трамп не визнає себе винним

Трамп – перший в історії США екс-президент, проти якого висунуто кримінальні звинувачення. Кандидат на республіканську номінацію на президентських виборах 2024 визнав себе невинним.

Читайте також:  Апеляційний суд дозволив набути чинності закону Каліфорнії, що обмежує приховане носіння у громадських місцях

Наразі Трамп також постав перед судом у кількох інших справах. На початку травня суд присяжних у Нью-Йорку вважав доведеним, що Трамп напав на американську письменницю Е. Джин Керролл в одному з шикарних нью-йоркських універмагів у 1996 році і вчинив щодо неї сексуальне насильство. У кримінальному плані звинувачення не мають терміну давності, але в цивільному плані Керрол мав можливість звернутися до суду. Присяжні також зобов’язали Трампа виплатити 79-річній жінці загалом п’ять мільйонів доларів (близько 4,56 мільйона євро) за наклеп.

Трамп оскаржив вердикт і після винесення вироку знову зневажливо відгукнувся про Керролла в інтерв’ю CNN. Після цього Керролл подала ще один позов щодо дифамації у зв’язку з цими висловлюваннями Трампа, про що одностайно повідомили американські ЗМІ. Згідно з повідомленням, тепер вона потребує ще однієї «дуже значної» суми.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я