Каліфорнія взагалі славиться сонячною погодою. Проте вже кілька тижнів на штат обрушуються снігопади та надзвичайно сильні дощі. Бувають і повені.
Найсильніший шторм обрушився на Каліфорнію
Щонайменше двоє людей загинули внаслідок сильного шторму в американському штаті Каліфорнія. Офіс коронера підтвердив, що обидві смерті пов’язані з екстремальною погодою, яка принесла зливи і повені, повідомила Ненсі Уорд, голова місцевого Управління з надзвичайних ситуацій.
За інформацією уряду Каліфорнії, надзвичайний стан діє у 34 з 58 округів штату. У деяких районах людей попросили залишити свої будинки і переїхати на більш високі місця з метою безпеки через побоювання повені.
Очікується, що екстремальна погода збережеться
Попередження про можливі зливові паводки було випущено для більшої частини центральної Каліфорнії. Найближчими днями в деяких районах, які розташовані вище за течією, прогнозується випадання до 30 сантиметрів опадів. «Протягом вихідних ми побачимо ще більше дощів та сильних снігопадів на більшій частині північної та центральної Каліфорнії», – сказав Девід Лоуренс із Національної метеорологічної служби. За його словами, сувора погода триватиме принаймні до середини наступного тижня. Очікуються нові повені.
«Ніколи не проїжджайте через загородження чи зачинені дороги. Ніколи не їздіть водою, глибину якої ви не знаєте», – попередив Уорд з Управління з надзвичайних ситуацій. За його словами, всі, кого просять залишити район, мають зробити це у будь-який спосіб. У п’ятницю повідомлення про евакуацію було чинним для майже 10 000 осіб.
З січня штат на західному узбережжі країни, який у минулому часто страждав від посухи та суховіїв, неодноразово піддавався надзвичайно рясним опадам. Підвищення температури може призвести до інтенсивнішого танення снігу. За останні кілька тижнів на великих висотах у Каліфорнії випала надзвичайно велика кількість снігу.
«Атмосферна річка» погодне явище
Причиною нинішніх опадів є погодне явище під назвою «атмосферна річка». За даними Німецької метеорологічної служби, це “відносно вузька, спрямована смуга насиченого вологою повітря”, ширина якої може досягати 500 кілометрів, а довжина – 2000 кілометрів. Такі системи переносять значну частину водяної пари за межі тропіків.
За даними американського кліматичного агентства NOAA, може бути перенесено приблизно стільки ж води, скільки протікає через гирло річки Міссісіпі. Оскільки вологі повітряні маси, що обрушуються на Каліфорнію, часто приходять із тропічних районів Тихого океану в районі Гаваїв, їх також називають «Ананасовим експресом».