Суд дозволяє жінці зробити аборт

9

Відколи в США припинили дію права на аборти, штати мають суверенітет над законодавством. Одна жінка здобула перемогу у Техасі, але штат відповідає погрозами.

Техас – Суд дозволяє жінці зробити аборт – генеральний прокурор загрожує

В одній із найважливіших справ щодо прав на аборт в американському штаті Техас суд дозволив жінці перервати вагітність. Вагітна жінка подала позов проти обмежувальної заборони абортів у Техасі, і в четвер суд в Остіні підтримав його.

На думку лікарів, дитина 31-річної жінки не доживе до народження або помре незабаром після того, як повідомляють американські ЗМІ. Без аборту також існує ризик ускладнень при майбутній вагітності та ризик для здоров'я жінки загалом. Однак їй було відмовлено у перериванні вагітності через те, що в Техасі діє сувора заборона на аборти. Тепер суд виніс тимчасову заборону та дозволив аборт.

Рішення суду в Техасі має велике значення, оскільки, за даними американських ЗМІ, це перший відомий випадок успішного судового розгляду термінового аборту з моменту припинення дії загальнонаціонального права на аборт. Півтора роки тому Верховний суд США скасував право на аборт, яке діяло в країні з 1973 року. Тепер штати мають суверенітет у галузі законодавства – виникла правова плутанина.

Генеральний прокурор загрожує лікарям

У штаті Техас, де правлять республіканці, правила особливо суворі. Аборти заборонені практично у всіх випадках – за винятком тих, коли життя матері перебуває під загрозою. Проте критики стверджують, що винятки сформульовані настільки розпливчасто, що лікарі часто не роблять аборти, побоюючись судового переслідування. Можна припустити, що Техас подасть апеляцію на це рішення. Генеральний прокурор штату Кен Пакстон вже погрожував лікарям, які можуть робити аборти. «Заборона не захищає вас чи когось ще від цивільної чи кримінальної відповідальності», – написав він.

Читайте також:  Щонайменше 6 людей загинули внаслідок теракту у Стамбулі

Суддя, однак, була ясна, коли оголосила про своє рішення в четвер. «Тепер пацієнтка має бути на межі смерті, щоб лікар міг скористатися винятком. Така позиція не лише жорстока та небезпечна, а й порушує Конституцію Техасу, медичну етику та самі закони», – цитують американські ЗМІ слова судді Майї Герра Гембл, демократа. Думка про те, що позивачка хотіла знову стати матір'ю, але закони Техасу можуть гарантувати, що вона втратить цю можливість, «шокує і буде справжньою судовою помилкою».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я