США закликали світ дати більше грошей Україні

15
Уряд США закликав світову спільноту не послаблювати фінансову допомогу Україні, яка зазнає нападу з боку Росії. Потрібно більше грошей Україні: «Підтримка України – це спільні зусилля», – закликала міністр фінансів США Джанет Йеллен учора у Вашингтоні на весняній зустрічі Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку.

Там представники українського уряду зустрілися з донорами, щоби обговорити фінансові потреби України. «Ми вітаємо зусилля наших союзників та партнерів щодо надання суттєвої (…) та своєчасної допомоги», – сказала Йеллен, закликавши всіх «продовжувати робити це». Україна, яка зіткнулася з багатомільярдним дефіцитом фінансування, також чинила тиск на уряд із метою швидкого надання необхідної допомоги.

Зеленський: заарештувати російські активи

Президент України Володимир Зеленський приєднався до круглого столу з відеозв’язку. Він закликав конфіскувати російські державні активи та надати їх Україні для відновлення. “Росія має відчути всю ціну за свою агресію”, – сказав він. Він сказав, що цілком реально конфіскувати активи Росії та російського Центрального банку, щоби відновити життя в Україні. Це було б «миротворчою мірою», оскільки мало б також стримуючий ефект.

“Необхідно розробити конкретний механізм використання заморожених активів для компенсації збитків, завданих Росією”, – продовжив український президент. У минулому світова спільнота здебільшого відставала від подібних вимог України. Основними причинами були юридичні проблеми та практичні перешкоди, але й політичні ризики. Росія неодноразово загрожувала вжити контрзаходів у разі експропріації.

Необхідно 411 мільярдів доларів США

У березні Світовий банк спільно з українським урядом та Європейською комісією підрахував, що для реконструкції та відновлення України протягом наступних десяти років потрібно не менше 411 мільярдів доларів США (близько 374 мільярди євро). Відповідно, лише цього року Україні необхідно 14 мільярдів доларів США (12,7 мільярда євро) на пріоритетні інвестиції у реконструкцію та відновлення. За даними Світового банку, дефіцит фінансування становить близько 11 мільярдів доларів США (близько 10 мільярдів євро).

Читайте також:  Запущено другу приватну місію на МКС

Для того, щоб люди могли повернутися в Україну, необхідні засоби для покриття найнагальніших потреб, зажадав Зеленський. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, який особисто приїхав до Вашингтона, також чинив тиск. За його словами, гроші, які бракують, мають бути зібрані не пізніше кінця першої половини цього року, щоб встигнути вкласти їх у соціальну та критично важливу інфраструктуру.

МВФ щойно затвердив програму кредитування України на мільярди протягом наступних чотирьох років. Він спеціально змінив свої правила, щоб дозволити такі програми для країн, які стикаються з «виключно високою невизначеністю». Міністри фінансів та голови центральних банків країн G7 вітали програму кредитування у спільній заяві під час весняної зустрічі. «Ми підтверджуємо нашу незмінну підтримку України та наше одностайне засудження агресивної війни Росії», – йдеться у заяві.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я