Як правильно прати нижню білизну: корисні поради для ручного та машинного прання

190

Нижня білизна у наш час має різноманітні стиль та дизайн та виготовляється з різних матеріалів. Але незалежно від моделі всі подібні речі вимагають обережності та делікатності у догляді. Тому варто знати заздалегідь, як правильно прати нижню білизну в пральній машині та вручну.

Насамперед варто враховувати низку основних правил. Перед пранням будь-якої білизни слід ознайомитися з інформацією на ярличку, де виробник вказує ключові рекомендації щодо догляду. Як і весь інший одяг, спідню білизну також варто сортувати за квітами перед пранням. Також не варто класти в пральну машинку разом вироби з натуральної та синтетичної тканини, адже у них різні вимоги до прання.

Важливо наповнювати барабан лише наполовину і разом із білизною не класти речі, які можуть його пошкодити – наприклад, вироби з блискавками, різними застібками чи іншими небезпечними для ніжної тканини елементами.

Тонку та делікатну нижню білизну варто прати у спеціальних мішечках, які захистять її від пошкодження. Миючий засіб варто підбирати з усією відповідальністю – це повинен бути спеціалізований гель або порошок, або порошок для прання дитячого одягу. Рідкі гелі в цьому випадку будуть кращими за порошок, адже вони краще виполощуться.

Не варто застосовувати для нижньої білизни агресивні засоби для відбілювання, наприклад, білизну. Краще замінити їх кисневими відбілювачами.

При цьому потрібно пам’ятати, що щойно придбаний комплект білизни перед одяганням обов’язково варто спочатку випрати.

Як правильно прати нижню білизну в пральній машині

Крім всіх вищезгаданих правил, варто пам’ятати ще кілька, якщо ви плануєте випрати нижню білизну саме за допомогою пральної машини.

1. Якщо на білизні багато мережива чи інших декоративних елементів, то краще випрати такі речі вручну. Машинне прання може безповоротно зіпсувати такі вироби.

Читайте також:  IKEA показує, як облаштувати безпечну для дітей кухню

2. Бавовняна білизна добре переносить прання машини і при необхідності може витримувати температури навіть до 90 градусів, а ось синтетична білизна “не любить” температури вище 40 градусів.

3. Варто вибирати віджимання на найнижчих обертах, щоб не пошкодити білизну.

4. Якщо на білизні є складні плями, перед тим, як відправляти його в барабан машинки, варто спочатку його замочити.

Як прати нижню білизну руками

Ручне прання допоможе зберегти спідню білизну якомога довше. Тому якщо є сумніви, чи витримає той чи інший комплект прання в машинці, краще не ризикувати та випрати його вручну.

При цьому варто дотримуватися всіх правил, про які ми писали вище, а також кількох наступних:

1. Важливо контролювати температуру води та силу тертя. Якщо білизна делікатна, не варто її прати в гарячій воді.

2. Краще використовувати рідкий гель для прання – він краще виполощеться.

3. Якщо на білизні є складні плями, її спочатку варто замочити на 20-60 хвилин у воді з миючим засобом.

4. Після прання білизну варто добре прополоскати у прохолодній воді.

5. Під час останнього циклу полоскання можна додати у воду трохи ополіскувача для білизни – це допоможе надати речам приємного аромату та м’якості.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я